Najszybsze strony w Polsce: Allegro przegrywa z Facebookiem i Wikipedią
Zeszłoroczny lider zwalnia
Serwis internetowy Hostersi już trzeci raz sprawdził, które witryny wczytują się polskim internautom najszybciej. W tym roku zdecydowanymi liderami zestawienia zostali Facebook i Wikipedia. Podium zamyka Allegro, ale wcale nie jest to powodem do radości.
Na proces prędkości wczytywania strony wpływa cała masa czynników - między innymi poziom jej komplikacji, zawartości treści, grafik, skryptów, ale przede wszystkim - jakość serwerów, na których utrzymywany jest określony serwis. Wiadomo więc, że Mark Zuckerberg czy Wikimedia Foundation w tej kwestii nie oszczędza. Nie wiadomo natomiast co stało się z Allegro.
Przed rokiem w tym samym badaniu polski serwis aukcyjny wczytywał się w ciągu spektakularnej połowy sekundy. Obecnie, aby buszować po wielkim internetowym targowisku musimy poczekać aż dwie sekundy. Połowę tego czasu potrzebują zwycięzcy zestawienia - Facebook i Wikipedia.
Wśród portali internetowych prym wiedzie - co też jest swego rodzaju niespodzianką - bogaty w treść i grafiki, nieco tabloidowy serwis o2. Grono serwisów informacyjnych z najmniej chlubnym rezultatem zamyka Gazeta.pl - tam na odpowiedź serwera czekamy nawet 7 sekund!
Oddając Allegro sprawiedliwość, warto nadmienić, że obecny okres nie jest łaskawy w zasadzie dla wszystkim polskich stron, które pogorszyły swoje rezultaty względem minionego roku. Czyżby było to efektem wzmożonego ruchu?
Więcej o technologiach komunikacyjnych:
- Recepta na problem ostatniej mili
- ESA Alphasat: laserowa komunikacja pomiędzy satelitami
- Laserowe 100 megabitowe łącze prosto na Marsa
- Sieci optyczne szybsze i tańsze - mikroczipy wewnątrz światłowodu
- Power-over-Fiber: zasilanie poprzez światłowód
Źródło: Hostersi
Komentarze
35Podobnie z o2.pl - niby szybko, ale czasem chcesz się zalogować na pocztę i albo wywali Ci info, że w tej chwili poczta jest niedostępna, albo zwyczajnie będziesz czekał do usranej śmierci na załadowanie konta.
Wniosek ? Ładne wykresiki, ale nijak mają się one do rzeczywistości.
Onet z opóźnieniami, tak samo wp i interia, wikipedia bardzo szybko, a facebook czasem też zamuli, szybko za to działa google+ dużo szybciej niż facebook, (..) też bardzo szybko i (..) też szybko, no i (..) też szybko
Natomiast jak zawsze można narzekać na Youtube które to jak zawsze muli, tzn, nie zawsze ale dość często zdarzają mi się jego kaprysy nawet na necie 10Mb filmy 720p potrafią dość mocno przymulić, uciążliwe jest to nie miłosiernie, nie wiem czy to tylko wina Youtuba czy także Adobe Flasha.