Anonimowe przeglądanie stron internetowych i ograniczanie blokad regionalnych - oto korzyści płynące z korzystania z VPN.
Opera wrzuciła ostatnio wyższy bieg i właściwie co kilka dni dociera do nas informacja o kolejnych funkcjach i rozwiązaniach zmierzających do tej przeglądarki. Najnowsza propozycja, która już teraz pojawiła się w wydaniu deweloperskim (Opera Developer 38), to zintegrowany klient VPN.
VPN umożliwia zachowanie prywatności podczas przeglądania sieci – połączenie jest szyfrowane za pomocą 256-bitowego algorytmu. Rozwiązanie to pozwala też na ukrycie adresu IP oraz zabezpiecza urządzenie podczas korzystania z publicznych sieci Wi-Fi. VPN jest też metodą na omijanie ograniczeń na podstawie lokalizacji użytkownika.
Z raportu Global Web Index wynika, że z VPN korzysta ponad pół miliarda ludzi. Dlaczego? Najważniejsze powody to:
- Dostęp do lepszych treści rozrywkowych (38%)
- Chęć zachowania anonimowości podczas przeglądania (30%)
- Dostęp do sieci i stron niedostępnych w danym kraju (28%)
- Dostęp do stron zablokowanych w miejscu pracy (27%)
- Komunikacja z przyjaciółmi i rodziną za granicą (24%)
- Dostęp do wiadomości niedostępnych w danym kraju (22%)
Do tej pory, aby skorzystać z VPN w przeglądarce należało albo wybrać mało popularny program, albo też zainstalować rozszerzenie – często płatne i z ograniczonym pakietem danych. Twórcy przeglądarki Opera postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowników – wprowadzili nielimitowanego, darmowego i zintegrowanego z programem klienta VPN.
Obecnie klient VPN jest wbudowany w przeglądarkę Opera Developer 38 i oferuje trzy lokalizacje: Stany Zjednoczone, Niemcy oraz Kanadę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowa funkcja wkrótce pojawi się w wydaniu stabilnym, wraz z dodatkowymi lokalizacjami. Tymczasem jeśli chcecie sprawdzić to już dziś, możecie skorzystać z linku poniżej:
Opera zdecydowanie się rozkręca. Przypomnijmy, że w przygotowaniu znajdują się też inne wyczekiwane funkcje, takie jak wbudowane blokowanie reklam czy wyodrębnianie okienka z filmikiem.
Źródło: Engadget, Opera Blog
Komentarze
3