Laptopy

Dostałem na chwilę do ręki nowe laptopy ASUSa... właśnie je pokazują na targach CES 2020

przeczytasz w 3 min.

ASUS dorzucił do pieca - nowe modele Zephyrus, TUF Gaming oraz VivoBook to naprawdę zacne laptopy! Dodatkowo mogą być wyposażone w nowe i naprawdę mocarne procesory AMD (8c/16t) oraz procesory Intel Core 10-tej generacji!

Dobra, pozwoliłem sobie lekko zażartować. Zdjęcie otwierające sugeruje, że natychmiast rozebrałem je w drobny mak, ale... to nie do końca prawda. Mogliśmy oczywiście zobaczyć jak wyglądają od środka, ale przede wszystkim mogliśmy chwilę poobcować z nowymi, działającymi (chociaż we wczesnej wersji) laptopami Zephyrus, TUF Gaming (AMD Ryzen 4-tej generacji) i VivoBook (Intel Core 10-tej generacji). Czy nowe Zephyrusy i TUF Gaming będą na tyle dobre by znaleźć się w naszym zestawieniu polecanych laptopów gamingowych?

Nowe laptopy firmy ASUS na CES 2020

Co do tego, że ASUS robi świetne laptopy, to chyba nikt nie ma wątpliwości. Nowe modele Zephyrus, TUF Gaming i VivoBook zostały jeszcze ulepszone, a wybrane modele wyposażone w takie bajery jak podświetlenie Matrix LED (na pokrywie). NIkt chyba nie będzie zdziwiony, jak napiszę, że najbardziej zainteresowało nas wnętrze, a konkretnie zastosowane podzespoły, bowiem tutaj mamy do czynienia z największymi nowościami.

Laptopy ASUSa z nowymi procesorami AMD Ryzen

O ile ulepszone VivoBooki dysponują procesorami Intel Core 10-tej generacji, to nowe modele Zephyrus i TUF Gaming będą wyposażone w nowe procesory AMD. W przypadku Zephyrusa był to APU Renoir charakteryzujący się - uwaga - ośmioma rdzeniami i szesnastoma wątkami. Model ten dysponował 8 MB pamięci L3 oraz zintegrowaną grafiką Radeon, o której w tej chwili nie możemy napisać więcej. Nie możemy też wam udostępnić w tej chwili żadnych testów wydajnościowych, ale pocieszcie się, że na więcej informacji nie będziecie musieli długo czekać.

ASUS Zephyrus G15 i G14

Refresh modelu G15 może się pochwalić APU AMD Renoir na pokładzie oraz zewnętrznymi kartami graficznymi do GeForce RTX 2060. Co ciekawe, za przełączanie układów graficznych (zintegrowana AMD i zewnętrzna NVIDII) odpowiada oprogramowanie NVIDIA Optimus. Nowa wersja może się pochwalić również złączem USB typu C do ładowania, opcją z ekranem 240 Hz, czy Wi-Fi 6.

Z kolei G14 to pierwszy 14-calowy gamingowy laptop ze stajni ASUSA. On również będzie mógł się pochwalić nowymi procesorami AMD Ryzen oraz układami graficznymi do RTX 2060. Będzie mógł zostać wyposażony nawet w 32 GB pamięci RAM taktowanej 3200 MHz oraz dwoma SSD PCIe o pojemności 1 TB. Będziemy mogli wybrać pomiędzy ekranem 2560 x 1440 w 60 Hz, albo 1920 x 1080 w 120 Hz (IPS).

To wszystko przy grubości 17,9 milimetra oraz wadze 1,6 kilograma - robi wrażenie!

Nowy ASUS Zephyrus z pokrywą z Matrix LED

Interesująca pokrywa? Te otwory kryją w sobie... podświetlenie LED. Kolor podświetlenia będzie jeden i można je będzie personalizować wyświetlając na nim np. zegar, ale i dowolne animacje. Niestety wczesne sample produkcyjne z którymi mieliśmy do czynienia, nie były jeszcze wyposażone w tę opcję.

Dodatkowe przyciski funkcyjne ASUS Zephyrus

Tył laptopa ASUS Zephyrus

Klawiatura ASUS Zephyrus

ASUS TUF Gaming A15 i A17

A co nowego w nowych TUFach? Oczywiście zmieniony design oraz nowe procesory AMD na pokładzie! Nie zabraknie tu również NVIDIA GeForce RTX 2060, Wi-Fi 6, panelu Full HD IPS 144 Hz, czy powiększonej pojemności baterii (do 90 Wh).

Z nowości dorzucono tu jeszcze dodatkowy port USB typu C (3.2 Gen 2 ze wsparciem DisplayPort 1.4). Wersja z większą baterią będzie pozwalała na instalację dwóch nośników SSD typu M.2, a z mniejszą baterią również dodatkowego SSD 2,5 cala.

Nowy ASUS TUF Gaming

ASUS TUF Gaming - górna pokrywa z nowym logo

ASUS TUG Gaming - logo

Nowy ASUS TUF Gaming - klawiatura

ASUS VivoBook S13 (S333), S14 (S433), S15 (S533) i ASUS ExpertBook B94050FA

W przypadku VivoBooków mamy do czynienia z bardziej kosmetycznymi poprawkami. Jest tu na przykład podświetlony klawisz Enter, nowe kolory obudowy, czy nowe krawędzie oraz logo. Niby niewiele, ale nowe VivoBooki i tak były już naprawdę zacnymi laptopami.

Przypomnijmy, że mogą mieć na pokładzie procesory Intel Core i5 oraz i7 10-tej generacji oraz zewnętrzny układ graficzny NVIDIA GeForce MX250. Mogą być wyposażone w maksymalnie 16 GB RAM oraz SSD PCIe o pojemności do 1 TB. Mogą się również pochwalić łącznością bezprzewodową Wi-Fi 6 (ax).

Nowy ASUS VivoBook

Podświetlany klawisz Enter w ASUS VivoBook

ASUS VivoBook od tyłu

ASUS VivoBook - klawiatura

Z kolei ASUS ExpertBook określany jest mianem najlżekszego 14-calowego biznesowego laptopa. Waży on bowiem tylko 880 gramów i oferuje do 22 godzin pracy na baterii. Może się również pochwalić certyfikatem Military Grade (odporność na upadki, wstrząsy, niskie i wysokie temperatury, czy zalanie).

Już wkrótce na naszych łamach znajdziecie więcej informacji na temat nowych laptopów ASUSA. Sami nie możemy się doczekać, kiedy w nasze ręce wpadnie finalna wersja Zephyrusa wyposażonego z APU Renoir z 8 rdzeniami i 16 wątkami.

Może Cię również zainteresować:

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Torrentowy Pirat
    2
    ''Co do tego, że ASUS robi świetne laptopy, to chyba nikt nie ma wątpliwości.'' yyy...

    Szkoda, że autor artukułu pominał jedną z najistotniejszych rzeczy - materiał, z którego wykonana jest obudowa. Czy to kolejny asusowy plastic-fantastic, w którym cały grid klawiatury się ugina od pisania? Ja rozumiem, że to nie ta liga jak u Apple.

    Szkoda także, że w artukułach o sprzęcie Asusa, kwestia wsparcia, realizacji usterki, gwarancji jest po prostu ignorowana i która po prostu to jakiś żart.

    Następna rzecz jest taka, że nie po to kupuję mobilnego laptopa, żeby taszczyć ze sobą jeszcze klocka z kartą graficzną i przedłużaczem i polować na gniazdko, żeby się cieszyć z full gaming experience.
    • avatar
      michal_mat
      1
      Lekkie review już w sieci na LTT
      • avatar
        Gatts-25
        1
        Czyli co , żeby AMD teraz nie miało problemów z odpowiednikiem urzędu Antymonopolowego to jest zmuszone używać laptopów także z kartami graficznymi od innych producentów? Tak z tego wynika bo dla Mnie liczy się tylko produkt Premium czyli CPU + GPU od AMD, reszta od Intela czy Nvidia to takie niewypały, które pozostawiam takim znawcom tematu jak Torrentowy Pirat.On wie najlepiej jakie materiały są użyte do budowy laptopa a gdy dochodzi do momentu gdy bierzemy do rąk taki laptop z CPU Intel i GPU Nvidia to nagle się okazuje , że mamy to czynienia z marnej jakości tworzywem sztucznym.To jest jak z Akumulatorami do iPhone od Apple, których wątpliwej jakości ogniwa sygnowane od Apple mają żywotność rok czasu.Raz sobie palcami ścisnąłem takiego laptopa z CPU Intel i GPU Nvidia a tworzywo na nim ugięło się pod oporem moich "zgrabnych" palców:).Nigdy więcej przewartościowanego szmelcu.
        Do tej pory mam omamy senne z trzeszczącym tworzywem a pod spodem takie niby wspaniałe podzespoły od Intela czy Nvidia.
        • avatar
          Konto usunięte
          1
          kolejne laptopy które zasysają powietrze dołem. to nie ma sensu. a nie mogłyby ssać przez klawiaturę od góry i wypychać bokami i tyłem?
          • avatar
            dudiwoy
            1
            "...w tej chwili nie możemy napisać więcej. Nie możemy też wam udostępnić w tej chwili żadnych testów wydajnościowych..." to po co ten artykuł? to już nie mogliście chwile zaczekać i już napisać wszystko? Zdjęcia obudowy to trochę mało żeby zawracać czytelnikom cztery litery...
            • avatar
              doktorekq
              -3
              No no no... Mobilne Ryzeny 4-tej generacji mają architekturę Zen 3 ciekawe rzeczy...

              Witaj!

              Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
              Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

              Połącz konto już teraz.

              Zaloguj przez 1Login