Zgodnie z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości UE z 2009 roku, polski sejm dokonał kolejnej nowelizacji ustawy Prawo Telekomunikacyjne.
W związku z tym już wkrótce zmianie ulegną niektóre przepisy związane z użytkowaniem telefonów na kartę. Punktem wyjścia do tych zmian jest zredefiniowanie pojęcia abonenta. Do tej pory, aby stać się abonentem koniecznym było zawracie umowy pisemnej, w nowelizacji sejm znosi wymóg pisemności, tym samym użytkownicy pre-paid oficjalnie stają się abonentami.
A ta zmiana niesie z kolei szereg zmian w ich uprawnieniach. Przede wszystkim nakłada na abonentów obowiązki informacyjne. Ci użytkownicy, którzy zarejstrowali swoje numery telefonów i podali dane osobowe, a następnie wyrazili zgodę na ich udostępnianie, w końcu będą mogli liczyć na to, że operator nie odmówi informacji na ich temat w ramach usługi informacji o numerach telefonicznych.
Druga zmiana wydaje się być jeszcze bardziej korzystna dla samych abonentów. Będzie im bowiem przysługiwało prawo do zamawiania wykazów połączeń telefonicznych. Oczywiście w przypadku posiadaczy telefonów na kartę nie można mówić o okresie rozliczeniowym, dlatego tego typu wykazy będą mogli zamawiać do dwunastu miesięcy wstecz.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Komentarze
13A w plusie tej jest plus online, tyle że bilingów nie ma.
nawet niewiesz na jakim swiecie zyjesz
zyjemy w kraju bezprawia,zlodziejstwa na obywatelach itp sam z reszta wiesz/....
pozdro