Lian Li wprowadziło do swojej oferty obudowę PC-V354 z serii Mini Q przeznaczoną na rynek HTPC. Obudowa wyróżnia się wewnętrznymi wymiarami, które pozwolą pomieścić nawet najdłuższe karty graficzne.
W PC-V354 możemy zainstalować płyty główne typu Micro-ATX, Mini-ITX oraz Mini-DTX (z tyłu dostępnych jest pięć miejsc na karty rozszerzeń). Aby nadać produktowi odpowiedni charakter, powierzchnia została wykonana ze szczotkowanego aluminium (wnętrze to zwykłe aluminium). Dostępne do wyboru kolory to czarny, czerwony i srebrny. Na przednim panelu producent umieścił multimedialny panel z dwoma złączami USB 3.0, czytnikiem kart pamięci oraz wyjściami audio.
Wewnątrz możemy zamontować do siedmiu dysków twardych 3,5 cala oraz krótszą kartę graficzną (do 23,5 cm) lub tylko trzy dyski oraz dłuższą kartę graficzną (do 35 cm). W tym drugim przypadku należy zdemontować jedną z klatek na dyski twarde. Aby zminimalizować wibracje dysków twardych, producent dodaje antywibracyjne śrubki. W obudowie znalazło się także jedno miejsce na napęd optyczny 5,25 cala.
Za chłodzenie odpowiadają dwa 120 mm wentylatory podświetlane na niebiesko (w wersjach niebieskiej i srebrnej) lub na czerwono (w wersji czerwonej) oraz jeden 140 mm wentylator na górze obudowy. Z tyłu obudowy pozostawiono puste miejsce na opcjonalny 120 mm wentylator.
Zasilacz jest montowany obok płyty głównej w pozycji pionowej, przez co obudowa jest dosyć szeroka, ale za to należy użyć zasilacza w standardzie ATX.
Obudowa Lian Li PC-V354 jest robiona ręcznie w Tajwanie, a jej wymiary to 245 mm x 320 mm x 420 mm przy wadze 4,17 kg.
Produkt będzie dostępny w sprzedaży pod koniec sierpnia, w cenie netto 179 dolarów (560 złotych) za wariant czarny i srebrny lub 199 dolarów (622 złotych) za wersję czerwoną.
Źródło: techPowerUp.com
Polecamy artykuły: | ||
Programy dla pasjonatów fotografii cyfrowej | 100 najlepszych gier XX wieku cz. 3 | Sztuczki i porady do Windows 7 na lepszą pracę |
Komentarze
13"Na przednim panelu producent umieścił multimedialny panel z dwoma złączami USB 3.0," - jak można na panelu zamieścić panel?
Ale poważnych błędów nie widzę. PS. Piszesz najbardziej "schludne" newsy ze wszystkich piszących osób ;)
Co z tego, ze ze skladnikow postepowych sa plyty miniITX, ze pamieci moznaby zastosowac SO-DIMM (krotsze), ze dyski sa nie tylko 2.5", ale i 1.8", jak pozostaje problem ciepla w procesorach, kartach graficznych i elementach zasilacza, ktore nadal sa duze ? Gdyby wymyslono standard szeregowego przesylania danych z procesora na zasadzie, na jakiej SATA wyparl ATA, to chipy nie musialyby wygladac, jak teraz i miec co chwile zmieniajacych sie socketow, bo wlozyloby sie go do 8-liniowej maultkiej podstawki i wygladalby, jak kwarc :) Ciepla odprowadzalby tyle, ze dalby sie go schlodzic malym wiatrakiem z radiatorem, tak jak dzisiaj to jest w laptopach. Predkosc tez oczywiscie nie bylaby taka, ale chyba oplaca sie na rok, czy 2 lata stanac w postepie predkosciowym na rzecz miniaturyzacji, nie sadzicie ? Ja od dawna chcialbym miec skrzynke o wielkosci portfela, tylko ze chyba producenci mysla inaczej, a wielkie budy nikomu nie przeszkadzaja, no i do tego jeszcze kwestia grafik i zasilaczy, ktore zminiaturyzowac byloby najciezej ?