Wyczekiwany smartfon wreszcie pokazany.
Zgodnie z obietnicami, podczas nocnej konferencji zaprezentowany został oficjalnie następca OnePlus One. Również tym razem producent posługuje się określeniem „pogromca flagowców”, ale czy OnePlus 2 na takowe miano zasługuje?
O tym zdecyduje w głównej mierze specyfikacja i to od niej należy zacząć. Sprawdziły się doniesienia dotyczące procesora i producent rzeczywiście zdecydował się na układ Qualcomm Snapdragon 810. Ten nie jest najwyżej oceniany, ale padają zapewnienia, że wykorzystano jego najnowszą wersję, która nie ma już problemów z temperaturą. Jeśli tak to w połączeniu z 3 lub 4 GB pamięci RAM (zależnie od wyboru użytkownika) zapewnić powinno to bardzo dużą wydajność. Tym bardziej, że nad pracą smartfona czuwać ma OxygenOS - zdaniem producenta świetnie zoptymalizowany, a rozdzielczość 5,5-calowego ekranu nie jest tu przesadzona.
Warto wspomnieć również o kamerach. Ta główna oferuje rozdzielczość 13 Mpix i takie dodatki jak podwójna dioda LED, optyczną stabilizacją obrazu czy laserowy autofokus. Producent chwali się też, że wykorzystał tutaj duże światłoczułe piksele o wymiarach 1,3 x 1,3 µm, co w przypadku smartfonów z pewnością nie jest codziennością.
Wszystko zamknięte zostało w obudowie wykonanej z aluminium a wykończonej elementami ze stali nierdzewnej. Producent postarał się również o StyleSwap - wymienne tyle panele, dzięki którym można będzie łatwo zmienić wygląd urządzenia. Co ciekawe, nie będą one różnić się tylko kolorem czy fakturą, ale również materiałem, z jakiego powstały (między innymi kevlar czy drewno).
Ciekawostką jest również Przełącznik powiadomień, który znalazł się na jednej z bocznych krawędzi. Pozwala on wybrać jeden z trzech trybów: „Wszystkie powiadomienia”, „Ważne powiadomienia” i „Nie przeszkadzać” nawet bez odblokowywania smartfona czy, przynajmniej jak twierdzi producent, bez wyjmowania go z kieszeni. Z nowości wspomnieć wypada również o złączu USB Type-C czy czytniku linii papilarnych.
Specyfikacja techniczna OnePlus 2:
- system operacyjny OxygenOS na bazie Androida 5.1
- ekran IPS 5,5" o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli (401 ppi) z Gorilla Glass
- ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 810
- 3/4 GB RAM
- 16/64 GB pamięci wewnętrznej
- kamera główna 13 Mpix f/2.0 z podwójną diodą LED, optyczną stabilizacją obrazu i laserowym autofokusem (nagrywanie 4K UHD) oraz przednia 5 Mpix
- dual SIM
- Bluetooth 4.1, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, LTE
- port USB Type-C
- akumulator 3300 mAh
- wymiary 151,8 x 74,9 x 9,85 mm
- waga 175 g
Rzecz jasna wiele osób bardzo interesują ceny. Te są już znane i wynoszą 329 lub 389 dolarów (1449 lub 1699 złotych), odpowiednio na wersji z 16 i 64 GB pamięci wewnętrznej. Warto jednak pamiętać, że różnią się one również ilością pamięci RAM.
Źródło: oneplus.net, phonearena
Komentarze
32Nic nowego i nic ciekawego (może prócz ceny).
Fajne wymienne panele ma za to :)
Nie bedzie mial Quickcharge (o czym warto by było wspomnieć -- pełne ładowanie to ok. 3h 20min),
nie będzie miał Qi-charge (ładowanie bezprzewodowe) oraz złącza kart SD (ale to ostatni było do przewidzenia).
Nie wspominając, że złącze typu USB Typ-C to nie to samo to standard USB 3.0/3.1 (którego obsługiwać nie będzie -- tylko wtyczka plus USB 2.0).
Nie wiem skąd tyle błędów w artykule...
wystarczy zajrzeć na stronę producenta (na którą się powołujecie) >
https://oneplus.net/2/specs
zrodlo https://www.youtube.com/watch?v=0beQH0UdfFQ
Wygląda świetnie. O jakość aparatu jestem spokojny (OIS i większy rozmiar pojedynczego piksela mi w tym pomagają).
Ogólnie to chyba najbardziej zrównoważony telefon jaki można dostać na rynku (w niezłej cenie), oby tylko bateria nie zawodziła jak w G4.