Smartfony

OnePlus 6 - rozpakowanie i pierwsze wrażenia

przeczytasz w 3 min.

OnePlus 6 to kolejna odsłona flagowego smartfona w dobrej cenie. Szybki, dobrze wykonany, z wyświetlaczem AMOLED FHD+ 19:9, bardzo wydajnym procesorem Snapdragon 845, 8 GB RAM, 128 GB pamięci masowej, dobrymi aparatami, nagrywaniem 4K UHD 60 kl./s i systemem Android 8.1.

OnePlus 6 - pierwsze wrażenia

Osoby które trochę lepiej orientują się w branży „mobile” z całą pewnością znają firmę OnePlus. Od lat tworzy ona smartfony z najwyższej półki, a mimo to sprzedaje je w cenie znacznie niższej od większości markowych i bardziej znanych konkurentów. Co prawda z generacji na generację kosztują one coraz więcej, ale 519 Euro, czyli w zaokrągleniu 2250 zł to wciąż znacznie mniej od najnowszych propozycji firm Samsung, Huawei czy Apple.

OnePlus 6 - pierwsze wrażenia

Rozpoczęliśmy już testy modelu OnePlus 6, ale zanim przejdziemy do konkretów prezentujemy Wam rozpakowanie tego niezwykle interesującego smartfona.

OnePlus 6 - unboxing

OnePlus 6 zaprojektowany został zgodnie z najnowszymi trendami. Ma szklano-metalową obudowę, która nieoficjalnie jest wodoszczelna. My do testu otrzymaliśmy wersję Mirror Black, czyli czarną, z błyszczącym tyłem, ale dostępna jest również wersja matowa.

Telefon może się podobać - wygląda nowocześnie, atrakcyjnie i pomimo dużego wyświetlacza, całkiem wygodnie leży w dłoni. Co prawda jest nieco szerszy np. od LG G7 i Galaxy S9+, ale tylne szkło jest lekko zagięte na bokach, dzięki czemu trzyma się go dobrze.

OnePlus 6 - wyświetlacz AMOLED

Z przodu mamy wielki panel AMOLED o przekątnej prawie 6,3 cala (lub nieco ponad 6,1 cala licząc zaokrąglone narożniki). Na górze widoczny jest oczywiście „notch”, czyli wcięcie w wyświetlaczu. Wbudowano w nim aparat przedni 16 Mpx, czujniki, diodę i głośnik.

Jednym się to podoba, innym nie, ale prawda jest taka, że wcięcie jest mniejsze (węższe) niż w iPhonie X i zupełnie nie przeszkadza w czasie obsługi. Opcjonalnie można go ukryć - system dorabia wtedy czarny pasek u góry wyglądający jak ramka.

Wyświetlacz ma rozdzielczość 1080x2280 px, czyli trochę niższą od najlepszych flagowców (np. LG G7 ma 1440x3120 px). Jednak szczegółowość obrazu jest wciąż bardzo dobra. Poza tym AMOLED zapewnia bardzo wysoki kontrast i nasycone kolory. Wyświetlacz nie wspiera technologii HDR10, ale nie dla każdego będzie to wada.

OnePlus 6 - notch

OnePlus 6 to bardzo szybki smartfon. Ma świetnie zoptymalizowany system Android 8.1 (Oxygen OS), nowoczesny i wydajny procesor Snapdragon 845 z grafiką Adreno 630, 6 lub 8 GB RAM oraz 64, 128 lub 256 GB szybkiej pamięci masowej UFS 2.1. My w testach mamy wersję 8/128 GB.

Dla użytkowników poprzedniego modelu OnePlus 5T ważna jest informacja, że OP6 w czasie obsługi systemu i podstawowych aplikacji działa tak samo szybko. Nie ma żadnej odczuwalnej różnicy. Można ją odczuć dopiero przy uruchamianiu najbardziej zaawansowanych aplikacji lub gier, ale w zasadzie postęp w kwestii szybkości nie jest duży.

Nie zrozumcie mnie jednak źle. OnePlus 5T również działał bardzo szybko i należał (w zasadzie wciąż należy) do najszybszych androidowych telefonów jakie można kupić. OnePlus 6 też taki jest. Na co dzień pracuje niemal tak szybko jak Google Pixel 2 XL, a to naprawdę duże osiągnięcie.

OnePlus 6 - szklana obudowa

Tylne aparaty są dwa: 16 + 20 Mpx. Pierwsze wnioski z ich używania są takie, że zdjęcia JPG cechują się niezłą jakością, choć nie imponują pod względem szczegółowości na tle np. Galaxy S9. Jeśli jednak zapisujemy je w formacie RAW, a potem wywołujemy do JPG, to sytuacja wygląda już naprawdę bardzo dobrze (zyskujemy o wiele więcej detali). Innymi słowy oprogramowanie aparatu jest jak na razie przeciętnie zoptymalizowane, ale sam sensor jest bardzo dobry.


Zdjęcie RAW wywołane do JPG


Zdjęcie RAW wywołane do JPG


Oryginalne zdjęcie JPG

Mamy też skuteczną stabilizację optyczną (OIS) i cyfrową (EIS). Filmy 4k UHD 60 kl./s prezentują się świetnie. Na szybkość i precyzję autofokusa też nie można narzekać.

Telefon ma NFC, Bluetooth 5.0 z aptX HD, szybkie Wi-Fi „ac” 2,4 + 5 GHz, szybki czytnik linii papilarnych i funkcję rozpoznawania twarzy (zaprezentowaną na powyższym filmie). Ładowarka 4A/5V (20 W) ładuje telefon do pełna w 1 godzinę i 20 minut, można więc napisać, że jest bardzo szybka.

To tyle jeśli chodzi o rozpakowanie i pierwsze wrażenia z używania OnePlus 6. Więcej testów wydajności, baterii i opisów oprogramowania znajdziecie w pełnej recenzji na stronie benchmark.pl już niedługo. Zapraszamy!

Sprawdźcie też porównanie specyfikacji OnePlus 6 do konkurentów.

Komentarze

34
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Karlah
    0
    "Ładowarka 4A/5V (20 W) ładuje telefon do pełna w 1 godzinę i 20 minut, można więc napisać, że jest bardzo szybka."
    W moim Xiaomi MI 5 mam ładowarkę 2,5A/5V i bateria o pojemności 3000mAh ładuje się w 1h 26min w technologii QC 3.0. To o ile % szybciej ładuje QC4 w porównaniu do QC3?
    • avatar
      elmak
      0
      "Co prawda jest nieco szerszy np. od LG G7 i Galaxy S9+" Jeżeli chodzi o sgs 9+ to akurat zaleta bo 9+ wygląda jak parówka.
      • avatar
        mini21
        -1
        Notch i brak przycisków fizycznych...
        Dla mnie odpada.
        • avatar
          Dragonik
          -5
          Ten telefon ma największy minus i nie nie pomożę mu możliwość wygaszenia.
          • avatar
            Tomek Stiller
            0
            Tomek, gdzie można ten telefon kupić na fakturę VAT 23% za wspomniane przez Ciebie 2250zł? Najtańsze _legalne_ oferty z Polski jakie ja widzę to niestety 2699 brutto. Natomiast za odrobinę więcej - 2749 brutto - można kupić nówkę S9.....
            • avatar
              newhousik
              0
              Czy może ktoś powiedzieć czy Oneplus 6 ma limit video w 4k ?
              W najnowszym flagowcu Samsung dał takiego babola i S9+ nagrywa w 4k przy 60 kl/s tylko 5 minut filmu. Czy jest jakieś ograniczenie na Oneplus6 ?
              • avatar
                maaaad
                0
                "Rozpakowanie" - brawo, dbajmy o język polski :) Piszę bez sarkazmu.
                • avatar
                  jarekzon
                  0
                  JPG jest zmasakrowany, RAW zawiera sporo szczegółów, ale ten co go wywoływał, to chyba kompletnie nie wiedział co robi. Po prostu otworzył zdjęcie RAW i zapisał w JPG, a nie wywołał :). Jeżeli robice test, a nie znacie się na fotografii, to wystarczy kogoś zapytać, a nie róbcie sobie z ludzi jaj. "RAW wywołane do JPG" :))))))) Janusze :)))).
                  • avatar
                    Cleaner_1980
                    0
                    Czy może mi ktoś wskazać na którym filmie i w którym momencie została zaprezentowana technologia rozpoznawania twarzy?
                    • avatar
                      molekpl
                      0
                      Jeżeli ktoś planuje zakup poprzez oficjalną stronę www.oneplus.com udostępniam link do vouchera na akcesoria o wartości 20 euro.
                      Wystarczy skorzystać z linku poniżej i kliknąć na przycisk Redeem - voucher zostanie dodany do naszego konta.

                      https://www.oneplus.com/pl/invite#2T8U9VJ2X64NXE

                      Witaj!

                      Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
                      Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

                      Połącz konto już teraz.

                      Zaloguj przez 1Login