Sterowanie OLED od Art. Lebedev
Według niektórych użytkowników sprzęt dzieli się na dość niecodzienne kategorie cenowe (od najtańszego): bezużyteczny, średni, bardzo dobry, markowy, szpanerski. Niektórym producentom udaje się trafić w lukę i ich wygórowana cena jest efektem wynikowym jakości, designu i firmy. Czy seria Optimus spełni te warunki i skusi użytkowników mimo wysokich kosztów kupna?
O projektowanej rodzinie klawiatur z rosyjskiego studia Art. Lebedev słyszeliśmy już w 2005 roku. Co jakiś czas w informacjach prasowych przekazywane były kolejne grafiki koncepcyjne i informacje o działaniu nadchodzących urządzeń. Najwyższy czas na rezultat wieloletnich prac.
Dwa nowoczesne produkty będące połączeniem standardowej klawiatury z wieloma niezależnymi wyświetlaczami trafiły właśnie do przedsprzedaży. Choć proponowane urządzenia można już zamawiać, pierwsze dostawy mają pojawić się dopiero w przyszłym roku, w lipcu i listopadzie (w przypadku mniejszej wersji). Cena dla zwykłych użytkowników może wydawać się zaporowa. W przypadku "pełnej" klawiatury Optimus Popularis, wynosi ona w przeliczeniu na aktualny kurs ok. 3630 zł, natomiast wariant sześcioprzyciskowy Mini Six to wydatek rzędu niecałych 1260 zł.
Co można dostać w tej cenie? Klawiaturę, w której każdy klawisz jest ekranem OLED mogącym wyświetlać dowolną grafikę lub film z maksymalną prędkością 10 klatek na sekundę. To ma umożliwić stworzenie dowolnego, unikalnego zestawu przycisków. Dodatkowo, w Optimus Popularis, między pierwszym, a drugim rzędem klawiszy na całej szerokości urządzenia umieszczony jest dodatkowy wyświetlacz LCD.
Pozostaje pytanie: kto pokusi się o wydanie niemałej kwoty na gadżet reklamowany jako "milion klawiatur w jednej"? Prawdopodobnie przy mniejszym nakładzie gotówki można komunikować się z komputerem za pomocą tabletu lub smartfona z porównywalnymi możliwościami programowania klawiszy. Czy więc seria Optimus to gratka dla wymagających i ekskluzywnych użytkowników, czy też marketingowa klapa?
Więcej o niecodziennych rozwiązań technologicznych:
- Minecraft: powstają klocki LEGO na bazie gry
- Gdyby Manhattan sięgał Polski - na jakiej ulicy byśmy mieszkali?
- Restauracja z menu wyświetlanym na talerzu
Źródło: Engadget
Komentarze
7