Firma Packard Bell wprowadza 23-calowy monitor Maestro 230 LED HD, który ma na celu zrobić duże wrażenie zarówno na sympatykach ochrony środowiska, jak i zwykłych użytkownikach komputerów.
Wraz z nowym modelem Packard Bell Maestro 230 LED HD, firma stara się zadbać o środowisko naturalne. Został on zaprojektowany i wyprodukowany w zgodności z najbardziej restrykcyjnymi normami proekologicznymi oraz standardami recyclingu. Poczynając od samego opakowania, poprzez elektronikę, a kończąc na obudowie urządzenia mamy przykład produktu o stricte „zielonym charakterze”. Potwierdza to także przyznanie certyfikatów Energy Star 5.0 oraz ISO 1043/11469.
Warto przeczytać: | |
GeForce GTX 560 Ti - premiera | |
NVIDIA GeForce GT 440 - test i premiera |
Zastosowanie technologii LED miało wpływ na dwa elementy - po pierwsze zmniejszyło zapotrzebowanie na energię , w porównaniu do klasycznych monitorów LCD, nawet o 68 procent (dane producenta). Po drugie pozwoliło na zastosowanie bardzo "atrakcyjnego" designu obudowy.
Ponadto produkt Packard Bell jest wolny od szkodliwych dla środowiska substancji: rtęci i halogenu. Drugi z certyfikatów, ISO 1043/11469, stawia przed producentem obowiązek oznaczenia wszystkich głównych, plastikowych elementów monitora odpowiednimi kodami składu oraz symbolami recyklingu. Dzięki temu mamy świadomość, że nasz monitor w przyszłości nie stanie się ekologiczną bombą zegarową.
Maestro 230 LED HD został wyposażony matrycę o przekątnej 23 cali, która umożliwia wyświetlanie obrazu w pełnej rozdzielczości HD - 1920 x 1080 pikseli o jasności 250 cd/m2. Jeśli do tego dodamy bardzo dobry współczynnik kontrastu, wynoszący 12 000 000:1 oraz czas reakcji na poziomie 5 ms, to otrzymamy monitor sprawdzający się zarówno w codziennej pracy jak i zabawie.
Dzięki złączom DVI, VGA oraz HDMI monitor podłączymy do dowolnego urządzenia – źródła sygnału wideo. Dodatkowym plusem jest dołączony komplet kabli dostosowanych do poszczególnych typów złączy. Monitor dostępny będzie w sugerowanej cenie 849 złotych.
Źródło: Packard Bell
Komentarze
12Choć zamiast utartego słowa "ekologiczny" wolałbym "przyjazny środowisku" albo ewentualnie "proekologiczny" ;)