Ponownie docierają do nas informacje mówiące o tym, iż rozgłos wokół Pokemon GO systematycznie się zmniejsza.
Nie trzeba chyba nikomu przypominać, jaki szał wywołała w ostatnich tygodniach mobilna gra Pokemon GO. Użytkownicy smartfonów dość szybko się nią jednak nudzą, co potwierdzają kolejne dane.
Wedle wyników badania Mobience zainteresowanie wspomnianą propozycją systematycznie spada. Jeszcze w lipcu gra osiągała 9,5% zasięgu wśród użytkowników mających do niej dostęp. W sierpniu odnotowano spadek zasięgu Pokemon GO do 7,94 %. Czas poświęcony na grę również zmalał. W sierpniu wynosił niespełna 30 minut dziennie, podczas gdy w rekordowym dniu lipca gracze poświęcili 56 minut na korzystanie z aplikacji. Co warte zaznaczenia, według danych Mobience, pomimo fenomenu, Pokemon GO nie wyprzedziło gry Pou ani w lipcu (9,89%), ani w sierpniu (8,89%).
Co dalej? Aktualizacje gry przynoszą wprawdzie zauważalne poprawki, ale to chyba za mało aby zatrzymać graczy. Podkreśla się, że gracze z mniejszych miast i wsi narzekają na małą ilość pokemonów, gymów i pokestopów w ich okolicy. To istotne, ponieważ badania Mobience mówią, że aż 27,1 % użytkowników gry mieszka na wsi.
„Część społeczeństwa poddała się chwilowemu „bzikowi” (ang. craze). Teraz wszystko wraca do normy. Przypuszczamy, że to dopiero początek spadku. Wydaje się, będzie jeszcze większy wraz ze zmianą aury na mniej sprzyjającą spacerom. Na pewno po tej grze pojawią się kolejne aplikacje – czy to użytkowe, czy rozrywkowe korzystające z rzeczywistości rozszerzonej.” – Małgorzata Wołejko Mobile Audience Measurement Director
A Wy? Gracie, graliście czy może szał towarzyszący Pokemon GO kompletnie Was nie ruszył?
Źródło: theverge, Spicy Mobile
Komentarze
101. Nie grałem(am)
2. Nigdy nie będę grał(a)
3. Nie planuje nigdy grać
4. Nikomu nigdy tej gry nie polecę
5. Nie chce
6. Nie Lubie
7. To mi nie smakuję
8. Tego nie będę jadł
9. W nic nie będę grał
10. Ale jednak zagrać w coś chce
Pobrałem, zainstalowałem, wyszedłem na zewnątrz na 5 minut, żeby zobaczyć co to i usunąłem.