Zapowiada się świetny zestaw dla fanów eksploracji kosmosu w każdym wieku. 1969 klocków, z których powstanie metrowa replika rakiety Saturn V.
Klocki Lego to świetna zabawa dla dzieci, ale przecież nie tylko. Frajdę ze składania konstrukcji czerpać można w każdym wieku, a najnowsza propozycja duńskiego producenta powinna zainteresować szczególnie miłośników astronomii i szeroko pojętej eksploracji kosmosu. Nowy zestaw powstał we współpracy z agencją NASA i przedstawia rakietę Saturn V w pełnej krasie.
Tak jak prawdziwa rakieta Saturn V, tak i ta z klocków będzie złożona z trzech stopni, modułu serwisowego/dowodzenia i lądownika. W zestawie znajdzie się też miejsce dla trzech astronautów i amerykańskiej flagi. Wróćmy jednak do maszyny, ta bowiem ma być całkiem wierną repliką wykonaną w skali 1:110. Jak można obliczyć, jej wysokość wyniesie więc około metra.
Krótka historia rakiety Saturn V
Saturn V to rakieta kosmiczna, która powstała z myślą o załogowych lotach na Księżyc organizowanych przez NASA. W jej projektowaniu udział brały: instytut Marshall Space Flight Center oraz firmy Boeing, North American Aviation, Douglas Aircraft Company i IBM. Po raz pierwszy rakieta wystartowała 9 listopada 1967 roku. Najważniejszy lot odbył się jednak dwa lata później – mowa, rzecz jasna, o misji Apollo 11, podczas której Armstrong, Aldrin i Collins wylądowali na powierzchni naszego naturalnego satelity.
Jako że nowy zestaw Lego nawiązuje właśnie do tego wydarzenia, w pudełku znajdziemy dokładnie 1969 klocków. Układanie na pewno dostarczy więc zabawy na całkiem sporo czasu, a ukończenie z pewnością będzie satysfakcjonujące. To dobrze, bo też zestaw nie należy do najtańszych. Został on wyceniony na 119 dolarów, a więc w Polsce – jeśli do nas trafi – będzie trzeba zapłacić około pół tysiąca złotych.
Rakieta z klocków Lego
Zestaw Lego NASA Apollo Saturn V nie jest pierwszym „kosmicznym” projektem Duńczyków. Linię „Space” uruchomili oni bowiem jeszcze w 1978 roku i od tego czasu zaprezentowali różnorakie rakiety i inne obiekty – zarówno autentyczne, jak i fikcyjne. Najnowsza konstrukcja jest jednak największą w historii Lego. To już pudełko:
Premiera została zaplanowana na Dzień Dziecka.
Źródło: The Verge, Business Insider, Lego
Komentarze
8Niemniej, budowa takiej zabawki z klocków to relaks i czysta frajda, która nie wymaga zbyt wiele myślenia, gdyż jesteśmy prowadzeni przez instrukcję klocek po klocku i wszystko pięknie ze sobą pasuje. Mam ''model'' samochodu Batmana - Tumbler, który w oszklonym akwarium pod telewizorem wygląda po prostu niesamowicie.
Inna sprawa, to wykonanie modelu rakiety Saturn V z plastikowych odlewów np. takiego jaki oferuje Revell.