Krajowy Instytut Mediów opublikował raport dotyczący tego, w jaki sposób Polacy korzystają z rozmaitych mediów, w tym z Internetu. W pewnych kwestiach jest zaskakujący, w innych zupełnie nie.
Polacy i Internet. Dominuje stały dostęp
Pierwszy, najważniejszy i jak najbardziej pozytywny wniosek płynący z raportu Krajowego Instytu Mediów jest taki, że prawie połowa polskich gospodarstw domowych ma stały dostęp do Internetu (dokładnie 48,9%). Kolejne 26,7% łączy się z Internetem za pomocą urządzeń mobilnych, a jeszcze 14,9% korzysta z routera na kartę SIM. Wreszcie: 3,5% uzyskuje dostęp do Internetu poprzez technologię radiową.
Co piąte gospodarstwo domowe bez Internetu
Biorąc to wszystko pod uwagę z badania KIM wynika również, że co piąte gospodarstwo domowe w Polsce w ogóle nie ma dostępu do Internetu. To spory odsetek i dużo wyższy niż ten, o którym informował Główny Urząd Statystyczny (8%). Nawet po uśrednieniu tych liczb wyjdzie nam, że faktycznie do wielu polskich domów nie dociera sygnał sieciowy. Raport wskazuje, że offline pozostają przede wszystkim osoby starsze.
Sprawdź prędkość swojego internetu.
Badanie zostało zrealizowane przez Krajowy Instytut Mediów na próbie kilkunastu tysięcy gospodarstw domowych w Polsce. Więcej informacji i pełen raport znajdziesz na stronie KIM. (Dane na temat korzystania z Internetu rozpoczynają się na stronie 127).
Źródło: Krajowy Instytut Mediów, informacja własna
Komentarze
15Orange nie poprowadzi światłowodu do mnie po swoich słupach telefonicznych bo to nie ich infrastruktura światłowodowa a firma której jest to infrastruktura światłowodowa nie poprowadzi bo to nie ich słupy.
a na serio. dostęp radiowy to ostateczność, z powodu limitów transferu narzucanych przez telekomy, co jest w rzeczy samej chore. w przypadku sieci stacjonarnej, jest po prostu deklarowany transfer. ile się ściągnie, to się ściągnie i tyle, stąd dominacja.
niestety w PL panuje bardzo podłe zjawisko. mali, całkiem dobrzy dostawcy neta, są z rynku wypychani przez wielkie telekomy. a to oznacza utratę konkurencyjności. dla wielkich telekomów, to żaden problem aby pozyskać środki z różnych funduszy na rozbudowę. w przypadku małych telekomów takie środki są zupełnie zablokowane, więc jest ich coraz mniej. szkoda że małe firmy dostarczające neta nie są w jakiś sposób promowane, a obciążenia na nie nakładane nie są mniejsze.
jak już zostaną tylko duże telekomy, to one bez problemu się ze sobą dogadają, aby usługa dostawy neta była wystarczająco droga.
https://niemencrystal.com/kategoria-produktu/misy-i-wazony/