Aplikacje mobilne

Revolut w liczbach. Tyle pieniędzy Polacy trzymają na swoich kontach

przeczytasz w 1 min.

Ilu Polaków korzysta z Revoluta? Jaka jest łączna suma trzymanych przez nich pieniędzy? Ilu z nich wykorzystuje Revoluta do dokonywania płatności w kraju? Fintech odpowiedział na te i inne pytania.

Revolut opublikował raport finansowy za rok 2023. Firma chwali się, że już trzeci rok z rzędu udało jej się utrzymać rentowność, generując 2,2 mld dol. przychodów oraz 545 mln. dol. zysku. Rok do roku przychody wzrosły o 95 proc. 

Pod koniec 2023 roku Revolut miał 38 mln klientów, a w czerwcu 2024 miało to już być 45 mln. Najciekawiej prezentują się jednak dane dotyczące polskiego rynku. 

Revolut w Polsce. Są nowe statystyki

Revolut ujawnił, że w 2023 roku:

  • liczba klientów indywidualnych w Polsce przekroczyła 3 mln;
  • Polacy mieli zdeponowanych 783 mln funtów, czyli ok. 4 mld zł, co daje średnio 1300 zł na użytkownika;
  • Polacy wykonali 172 mln fizycznych płatności i wypłat z bankomatów;
  • 60 proc. transakcji wykonano w Polsce, więc Revolut przestaje być traktowany przez Polaków jako aplikacja do płacenia za granicą. 

W pierwszej połowie 2024 do Revoluta miało dołączyć ok. 500 tys. polskich użytkowników. Firma wierzy, że do końca roku liczba kont nad Wisłą przekroczy 4 mln. 

Revolut to brytyjska firma technologiczna działająca w sektorze finansowym, która oferuje szeroką gamę usług bankowych w aplikacji, w tym konta wielowalutowe, karty płatnicze, płatności międzynarodowe oraz zarządzanie wydatkami. Fintech powstał w 2015 roku, a w 2018 otrzymał europejską licencję bankową.

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    asnex
    3
    Co Ty za bzdury wypisujesz ?
    "60 proc. transakcji wykonano w Polsce, więc Revolut przestaje być traktowany przez Polaków jako aplikacja do płacenia za granicą. "

    Pomyśl LOGICZNIE. Osoby mieszkające za granicą Niemcy, Wielka Brytania, Irlandia czy Norwegia mają Revoluta po to by wymieniać inne waluty na PLN i płacić Revolutem w Polsce aby nie musieli się szlajać po kantorach z zaniżonymi kursami bo Revolut zwykle daje najlepsze korzyści stąd transakcje wykonywane są przez Polaków w Polsce, KTÓRZY NIE MIESZKAJĄ W POLSCE TYLKO ODWIEDZAJĄ POLSKĘ NA URLOPIE.
    • avatar
      artp44
      2
      benchmark.pl czy benchmark.de
      • avatar
        Alfred
        1
        Tylko po co to, jak normalnie za granicą można płacić kartą? Bez jakiś przewalutowań, po aktualnym kursie banku.