Samsung i Harman chcą pomóc w tworzeniu samokierujących się samochodów. Chcą być częścią motoryzacyjnej rewolucji, która już się dokonuje.
Samsung poprosił o zgodę na testy samokierujących się samochodów w Kalifornii (gdzie robią to już także inni giganci technologiczni) i ją otrzymał. Czy to oznacza, że pracuje nad własnymi pojazdami tego typu?
Samsung i samokierujące się samochody
Na razie nic na to nie wskazuje. Jednak swoich aut nie tworzą też Apple, Uber, Nvidia czy Google, a także one mają pozwolenie na takie testy. Podobnie jak one firma Samsung chce jednak rozwijać technologie, które mogą pomóc producentom samochodów stworzyć autonomiczne pojazdy.
Samsung jest jednym z liderów takich sektorów jak łączność, technologie sensorowe czy pamięć, a te są jednymi z kluczowych elementów systemu, który pozwala samochodowi jeździć samodzielnie. – „Nie zamierzamy produkować aut, ale chcemy pomóc w dostarczeniu motoryzacyjnych innowacji” – tłumaczy rzecznik koreańskiego giganta.
Samsung, Harman i komputery na kółkach
Samochody stają się komputerami na kółkach, a to sprawia, że Samsung ma powody, by się nimi coraz bardziej interesować. Nieprzypadkowe było też przecież przejęcie grupy Harman, która oprócz produkowania domowego sprzętu grającego, tworzy też – a właściwie przede wszystkim – samochodowe systemy audio oraz tzw. infotainment (czyli systemy informacyjno-rozrywkowe).
Sam Samsung pracuje też nad różnorakimi rozwiązaniami, które przybliżają nas do autonomicznych samochodów, ale też takimi, które poprawią komfort i bezpieczeństwo pasażerów (oraz – przynajmniej do pewnego momentu – kierowcy).
Samsung wraz z firmą Harman jest więc w stanie zaoferować: technologię jazdy autonomicznej, nowoczesne podzespoły elektroniczne, nagłośnienie, wyświetlacze i oprogramowanie. I jak wskazują na to wiadomości, takie jak ta, od której zaczął się ten news, zamierza to wszystko oferować.
Komu to zaoferuje? Na liście dużych współpracowników Harmana znajdują się między innymi Fiat Chrysler i General Motors, a Samsung ma wspólną przeszłość z marką Hyundai. To mogą być jakieś wskazówki.
Źródło: Samsung, CNET. Foto: Samsung (1, 3, 4), Harman (2, 5)
Komentarze
5Samsung semi-oficjalnie pracuje z Teslą od niemal dwóch lat.
Gdy ta już będzie miała opracowany pełny system autonomiczny (obecny AP to tylko taki wspomagacz kierowcy głównie na autostradzie oparty na układach nVidii) i przede wszystkim działające (niezawodnie!) oprogramowanie (to jest naj-naj-najtrudniejsza sprawa, IMHO miną jeszcze długie lata) to układ typu SoC (czyli wszystko zintegrowane w jednym, GPU,CPU itd. aby obniżyć koszty) wykona dla niej Samsung i będzie on wstawiony (za darmo) w miejsce obecnego AP2.0.
https://electrek.co/2016/12/09/tesla-to-make-its-own-custom-soc-system-on-chip-for-self-driving-cars-built-by-samsung-report-says/