Mogłoby się wydawać, że tacy giganci jak Samsung nie muszą martwić się o zyski. Rzeczywistość okazuje się jednak bolesna.
Mogłoby się wydawać, że tacy giganci jak Samsung nie mają wielu problemów, a już z pewnością nie muszą martwić się o zyski. Okazuje się jednak, że sytuacja koreańskiego producenta nie jest wcale taka dobra.
Jednoznacznie potwierdzają to prognozy dotyczące zysków Samsunga za 3 kwartał tego roku. Reuters podaje, iż wynieść mają one około 3,8 miliarda dolarów co wydaje się sumą naprawdę okazałą. Jeśli jednak zestawić to z analogicznym okresem poprzedniego roku to szybko można zauważyć, że Koreańczycy mogą zacząć się martwić. Mówimy tutaj bowiem o spadku zysków aż o niemal 60%.
Aby uzmysłowić, że sytuacja Samsunga staje sie coraz gorsza dodać należy, że będzie to już 4 kwartał z rzędu, w którym koreański producent zanotuje spadek zysków.
Gdzie szukać przyczyn takiego stanu rzeczy? Wedle analityków Bloomberg w głównej mierze przyczynili sie do tego coraz aktywniejsi konkurenci na rynku smartfonów. Nie chodzi tutaj już tylko o Apple, ale także Xiaomi i Lenovo, które zdominowały rynek chiński i indyjski.
Oficjalny raport producenta przedstawiony zostanie w ciągu najbliższych tygodni.
Źródło: bloomberg, reuters, healthydebates
Komentarze
25Zarządy korporacji zakładają, że ich zyski będą ciągle rosły. W pewnym momencie przychodzi taka chwila, że zwykłe środki nie wystarczają i trzeba zacząć robić rzeczy nawet absurdalne, byle zwiększyć dochód. Stąd mamy coraz szybszą produkcję gier oraz wydawanie nowych modeli / samochodów itp. Wszystko z tego samego powodu - krzywa NIE MOŻE OPADAĆ.
Coraz więcej chińskich firm produkuje wyroby nie gorsze jakościowo i technologicznie, a sporo tańsze, co pokazuje, że da się i uwidacznia jak wysokie są marże Samsunga.
Samsung to nie jest taka marka jak Apple, by ludzie byli skłonni płacić dużo więcej za samo logo, bo jest prestiżowe (czy zasłużenie to już inna sprawa).
Wole przejść na Lumie czy BlackBerry. Bo wiem że ich systemy będą śmigać
Niby szajsung kopiuje apple ale jednej podstawowej cechy nie może "skopiować". Jakości.