Samsung stawia na system Android
Tak jak przewidywaliśmy, Samsung będzie stosować w swoich smartfonach system Android. To oznacza że system Bada może stracić na znaczeniu.
Choć od tego roku firma promuje swój autorski system operacyjny - Bada OS, umieszczony w chwalonym przez media i abonentów telefonie Samsung Wave. Niemniej koncern przypomina, że jest przede wszystkim producentem sprzętu i to ta branża, a nie oprogramowanie jest dla niej priorytetem.
Warto przeczytać: | |
2 września przedstawiciele Samsunga już oficjalnie potwierdzili, że na drodze umowy z Google, Android stanie się ich priorytetem, Bada będzie zaś rozwijana wyłącznie "przy okazji". Swoją obietnicę firma chce potwierdzić tabletową ofensywą w postaci urządzenia Galaxy Tab opartego na Androidzie, które - oczywiście - ma zdetronizować iPada.
Zapewe do podjęcia takich decyzji strategicznych Samsunga ostatecznie przekonały znakomite wyniki sprzedaży urządzeń opartych na Androidzie. Tania linia telefonów Galaxy, spośród których sporą popularność w Polsce zdobył m.in. model i5700, pozwoliła firmie zdobyć przychylność bardziej oszczędnych miłośników gadżetów. Nieco lepszy model Samsung Galaxy S trafił za to do bardziej wymagających użytkowników. Z sukcesami, bo w samych Stanach Zjednoczonych znalazł ponad milion nabywców.
Sympatyków Bada OS uspokajamy - równolegle firma zapowiedziała model Wave 723, w którym autorski system operacyjny pojawi się ponownie. Więc mimo wszystko projekt będzie kontynuowany.
Trudno jest dziwić się fenomenowi Androida - każdego dnia zdobywa nowe udziały w rynku, a sympatią do niego pałają niemal wszyscy wielcy producenci - HTC, Samsung, Motorola, a od niedawna coraz śmielej także LG. Miejscami powoli dochodzi do sytuacji, że to Android sprzedaje telefon, a nie odwrotnie.
Źródło: Reuters
GeForce GTX 480 vs Radeon 5970 - pojedynek! | Eee Keyboard PC – komputer w klawiaturze | GamesCom 2010: najciekawsze nowości i gry | ||||
Komentarze
20Każdy producent powinien się skupić na jednym systemie i rozwijać go i wypuszczać do wszystkich swoich tel. włącznie z aktualizacjami i nowymi aplikacjami - wszystko stałoby się bardziej przejrzyste!
Ideałem byłby wolny wybór w doborze OSu do zakupionego telefonu...
No ale przecież wszystko kręci się wokół szmalu, wiec nie sadzę, że kiedykolwiek to nastąpi...
Bada zapowiadał się całkiem ok, jednak gdy zobaczyli, że na popularności andruta można zbić większą kasę to od razu zmienili zdanie, wiec na cholerę robili Bada OS ?
Ja rozumiem, że czasem zapał redagującego i interpretującego źródło skacze do absurdalnych pułapów, ale takie dopowiadanie sobie i konfabulacja cechuje wyłącznie najniższy bruk, z którym - miałem nadzieję - benchmark.pl - ma niewiele wspólnego.
Jeśli chodzi o system Bada, to w artykule Reutersa, szefowa marketingu mobilnego działu Samsunga, pani YH Lee wspomina zaledwie, że - cytuję:
"Android będzie kluczową platformą dla smartfonów [Samsunga], zaraz obok nowego systemu Bada".
Zdaję sobie sprawę, że "kolorowe" nagłówki generują ruch, ale trochę szacunku, jeśli nie do siebie jako do redaktora, to może do czytelników, którzy nie lubią jak im się ciemnotę w biały dzień wciska.
Dobre sobie. Telefon z high-endu porównać do średniej półki i nazwać go "nieco lepszym".
Czemu na fotce jest omnia z WM? Lenistwo?
A programiści zamiast tworzyć własne systemy powinni się skupić na pracy nad sterownikami, poprawą błędów, szybkim wprowadzaniu nowych wersji Androida na swoje telefony.
Wszystko trzeba dopracowywać tak jak to się dzieje z Androidem, idealny nie wyszedł, ale parę zmian i wszyscy są zachwyceni.
Jak każdy system moze się okazać przeładowany wodotryskami, będzie ociężały i zrobi się miejsce na nowe wersje lub nowe systemy.