Sapphire Radeon RX 6700 XT w dwóch wersjach - znamy ceny niereferentów
Planujecie zakup karty graficznej Radeon RX 6700 XT? Firma Sapphire przygotowała dwa niereferencyjne modele, które mają szansę spotkać się ze sporym zainteresowaniem ze strony graczy.
Ostatnio opublikowaliśmy test referencyjnej wersji Radeona RX 6700 XT. To kolejny przedstawiciel generacji AMD RDNA 2, ale tym razem ze średniej półki - docelowo ma on konkurować z modelami GeForce RTX 3060 Ti i GeForce RTX 3070.
Radeon RX 6700 XT plasuje się poniżej modelu Radeon RX 6800 – sprzęt zainteresuje graczy, którzy korzystają z monitora o rozdzielczości 1440p lub 1080p z wysoką częstotliwością odświeżania.
Firma Sapphire przygotowała dwie niereferencyjne wersje akceleratora, które mają stanowić alternatywę dla standardowego modelu. Możemy liczyć na fabrycznie podniesione zegary oraz zmodyfikowane chłodzenie.
Sapphire Radeon RX 6700 XT Nitro+
Model Nitro+ to topowa propozycja producenta, która ma konkurować z topowymi modelami innych producentów. Wygląd karty jednak nie powinien nas zdziwić, bo przypomina ona poprzednie, wydajniejsze konstrukcje „szafira”.
Na karcie zainstalowano rozbudowane chłodzenie Tri-X, które ma zapewniać niskie temperatury, a przy tym cechować się cichą pracą – cooler obejmuje aluminiowy radiator, kilka ciepłowodów oraz trzy wentylatory, a na rewersie laminatu zamontowano backplate. Warto jednak zaznaczyć, że wersja Nitro+ ma 31 cm długości i zajmuje aż 2,5 slota.
Sapphire Radeon RX 6700 XT Nitro+ to też jedna z najwydajniejszych wersji Radeona RX 6700 XT. Układ graficzny podkręcono do 2548/2622 MHz (użytkownik może wybrać BIOS z profilem cichym lub wydajnym).
Poniżej znajdziecie prezentację karty Sapphire Radeon RX 6700 XT Nitro+.
Sapphire Radeon RX 6700 XT Pulse
Sapphire Radeon RX 6700 XT Pulse to podstawowa wersja, która ma stanowić alternatywę dla referencyjnego modelu AMD. Konstrukcja nie wygląda tak efektownie, jak wariant Nitro+. Dodatkowo ma ona mniejsze rozmiary (zajmuje 2,2 slota i ma 26 cm długości).
Karta wykorzystuje autorskie chłodzenie Dual-X, które mogliśmy znaleźć w modelach z poprzedniej generacji. Producent zastosował aluminiowy radiator, kilka ciepłowodów i dwa wentylatory. Całość schowano pod czarną obudową, a na rewersie laminatu zamontowano backplate.
Taktowania pozostały na standardowym poziomie (tj. 2424/2581 MHz dla rdzenia i 16 000 MHz dla pamięci). Jak to się przekłada na wydajność? Poniżej znajdziecie ciekawy materiał, gdzie przetestowano kartę w 12 grach w rozdzielczości 1440p.
Ceny kart graficznych Sapphire Radeon RX 6700 XT
Sprzedaż kart Radeon RX 6700 XT ma ruszyć już dzisiaj – model Sapphire Radeon RX 6700 XT Pulse został wyceniony na 499 dolarów, a Sapphire Radeon RX 6700 XT Nitro+ już na 579 dolarów. Dla przypomnienia, sugerowana cena „referenta” to 479 dolarów.
Tak przynajmniej wygląda teoria. W praktyce sprzęt początkowo może być bardzo słabo dostępny, a ceny zapewne będą mocno zawyżone.
Źródło: Sapphire
Zobacz więcej o kartach graficznych Radeon RX 6700 XT:
- Gigabyte chwali się nowym projektem Radeona - ta karta ma jedną istotną przewagę
- Premiera Radeona RX 6700 XT coraz bliżej - ujawniono modele firmy ASRock
- Podkręcony czy niepodkręcony? MSI ujawnia dwie wersje Radeona RX 6700 XT
Komentarze
17Pulse został wyceniony na 499 dolarów, a Sapphire Radeon RX 6700 XT Nitro+ już na 579 dolarów.
czyli cen nie znacie a wiecie na ile zostaly wycenione :D
Do lipca nie liczylbym na cud. W lipcu oplacalnosc kopania ETH spadnie 2-3 krotnie ze wzgledu na zmiany Jakie zoatana wprowadzone, jesli Cena ETH nie wzrosnie dwokrotnie do tego czasu mozemy liczyc na powolny spadek cen kart graficznych I sporo tych z miningu bedzue dostepna na wtornym rynku w koncowce lipca/poczatek sierpnia
Normalnie śmiech na sali....