Scythe oficjalnie wprowadziło do swojej oferty cooler Mugen 3. Nowa wersja różni się od poprzedniej budową oraz liczbą ciepłowodów.
Na marcowych targach CeBIT w Hanowerze, japońska firma Scythe zademonstrowała kilka nowych coolerów dla procesorów. Wśród nich pojawiły się między innymi modele Kozuti oraz Mugen 3. Pierwszy z nich oficjalnie trafił do sprzedaży kilka dni temu, natomiast na Mugena 3 przyszła pora dopiero teraz.
Zestaw chłodzący procesory Scythe Mugen 3 należy do konstrukcji typowo wieżowych, a składa się z czterech osobnych, aluminiowych radiatorów. Wszystkie z nich zostały przymocowane do podstawy za pomocą sześciu 6 mm ciepłowodów wykonanych z miedzi. Dla porównania poprzednia wersja Mugena miała pięć rurek cieplnych i składała się z pięciu mniejszych radiatorów. Całość owiewa 120 mm wentylator Scythe Slip Stream PWM, wyposażony w łożysko ślizgowe. Jego prędkość obrotową można regulować w zakresie od 300 do 1600 obrotów na minutę, natomiast jego poziom generowanego hałasu wynosi od 9,6 do 32,15 dBA. Trzeba przyznać, iż jego wydajność stoi na całkiem przyzwoitym poziomie, bowiem może on przedmuchać od 25 do 150 metrów sześciennych powietrza na godzinę. W razie potrzeby istnieje możliwość zamontowania drugiego wentylatora, ale przeznaczony dla niego zestaw montażowy trzeba zakupić oddzielnie.
Wymiary coolera Scythe Mugen 3 nie różnią się zbytnio od jego poprzednika – wynoszą 130 x 158 x 108 mm i 826 gramów (wraz z wentylatorem). Cooler kompatybilny jest z wszystkimi najnowszymi podstawkami Intela i AMD, do których możemy zaliczyć LGA 775, LGA 1155, LGA 1156, LGA 1366, AM2(+) i AM3. W zestawie dostaniemy dodatkowo saszetkę pasty termo-przewodzącej.
Jak na razie Scythe Mugen 3 nie jest dostępny w sprzedaży, ale wkrótce powinno się to zmienić.
Więcej o coolerach dla procesorów:
- EVGA debiutuje na rynku coolerów CPU
- Scythe Kozuti: cooler z ukrytym wentylatorem
- Cooler Master: Dziadek Mróz chłodzi procesory
- SilentiumPC Fera, niedrogi cooler CPU
Źródło: Scythe
Komentarze
29http://pclab.pl/art44739-32.html
Za dużo ciepłowodów. Powinni usprawnić odbiór ciepła z heatpipe i rozproszenie tego ciepła a nie zwiększać ilość rurek których sprawność pozostaje na tym samym poziomie albo nawet jest gorsza. Za dużo tego żelastwa wystaje z podstawy.