Nowa oferta T-Mobile stanowi alternatywę dla stacjonarnego dostępu do internetu. Bez limitów danych i w rozsądnej cenie.
Operator komórkowy T-Mobile od środy 13 września uruchamia nową ofertę Internetu domowego LTE. Jej zaletą ma być brak jakichkolwiek limitów (tak przynajmniej to wygląda w tej chwili) na pobrane dane i dość przystępna cena (brak opłaty aktywacyjnej) zważywszy na mobilność całego rozwiązania. Pomimo przymiotnika domowy, router dołączony do zestawu wraz z kartą SIM możemy użytkować nie tylko w domu, ale gdziekolwiek tam, gdzie chcemy poczuć się jak w domu.
Dwie opcje INTERNETU DOMOWEGO
Po udzieleniu zgody na komunikację marketingową osoby decydujące się na nowa ofertę zapłacą 45 złotych miesięcznie w przypadku łącza do 20 Mbps, albo 55 złotych za łącze do 60 Mbps. Umowa zawierana jest na dwa lata. Warunkiem podpisania umowy jest przyjęcie urządzenia, czyli routera.
Dostępne są dwie opcje:
- stacjonarny Huawei B525 za 1 zł;
- stacjonarno-mobilny Huawei B529, czyli router kostka, który T-Mobile ma na wyłączność. Huawei B529 ma wbudowany akumulator i wymaga opłaty na start w wysokości 199 złotych.
Jakie ograniczenia czekają nas w umowie? Nie możemy korzystać z roamingu, a standardowo nie jest możliwe wykonywanie połączeń głosowych i tekstowych. Możemy za to raz w miesiącu bezpłatnie zmienić maksymalną prędkość (zmieni się też opłata za okres adekwatny do czasu korzystania z danej opcji nielimitowanego internetu).
Osoby chcące połączyć usługę internetu z głosową i tekstową maja do wyboru trzy warianty. Dla Ciebie w przypadku pojedynczego użytkownika. Dla Duetu dla par i Dla rodziny z trzema kartami SIM do połączeń głosowych.
T-Mobile zapewnia, że instalacja routera nie wymaga większej wiedzy, a jeśli nie jesteśmy pewni co do tego jak taki domowy internet zadziała właśnie u nas w domu, możemy wziąć go na 30-dniowe testy. Opłata za router jest zwracana po zwrocie sprzętu.
Dlaczego INTERNET DOMOWY?
T-Mobile decyzję o wprowadzeniu nowej oferty uzasadnia w następujący sposób. Polska nadal jest krajem, który nie został w pełni nasycony usługami stacjonarnego dostępu do Internetu. Są gospodarstwa domowe bez takiego dostępu w przypadku linii stacjonarnych, a które mogą skorzystać z usług mobilnych. Z kolei wśród tych, które korzystają z internetu, często zdarzają się łącza o przepustowości do 10 Mbps, a INTERNET DOMOWY to teoretycznie co najmniej dwa razy więcej.
Prawda może być jednak nieco inna. Prędkości, które uzyskamy w INTERNECIE DOMOWYM są prędkościami Do i zresztą nie można mieć o to pretencji do T-Mobile wszak na wydajność infrastruktury mobilnej wpływają również czynniki niezależne od samego operatora. Może okazać się tak, że mieszkaniec dużego miasta będzie miał problem z uzyskaniem dużej prędkości, a na wsi wręcz przeciwnie.
Teoretycznie routery, które oferuje T-Mobile, jak zresztą każdy inny mobilny zewnętrzny router, pozwalają na uzyskanie lepszych parametrów dostępowych niż sam smartfon funkcjonujący w tej samej lokalizacji.
Źródło: T-Mobile
Komentarze
28Ale znając jak postrzegają sieci komórkowe pojęcie "bez limitu" to chyba nie będzie to w żaden sposób ciekawa oferta.
I dlaczego nigdzie nie ma dopisku 'artykuł sponsorowany'?
Zwykle jest wysokie kilkanaście i dochodzi do 40 MB.
Nie ma problemów z wierceniem i kładzeniem kabli. Umowa na 2 lata tak nie boli jak można zabrać internet ze sobą.
A ile realne 10 Mbps czy 1 Mbps ?
https://www.t-mobile.pl/pl/tmobile1-oferta-dla-domu
"W usłudze Internet bez limitu danych po przekroczeniu 10 GB w cyklu, prędkość transmisji ulegnie obniżeniu do maks. 1 Mb/s do końca tego cyklu."
Kolejne oferty w których musisz wyrażać zgodę (np. Orange też tak zaczął robić). Ciekawe co na to UOKiK