Zamawianie transportu towaru jak taxi - Uber Freight wjeżdża do Polski
Po transporcie osób i dowozie jedzenia Uber postanowił wziąć się za przewóz towarów i uprościć go w taki sam sposób. W Polsce startuje usługa Freight.
Z Uber Freight zamówisz transport towaru tak prosto jak taksówkę
W Uber Freight spedytor potrzebuje jedynie kilku kliknięć, aby zamówić przewoźnika, który dostarczy towar w wyznaczone miejsce, za wyznaczone pieniądze. Jest to tak samo proste jak w przypadku korzystania z podstawowej usługi amerykańskiej firmy czy też z UberEATS. I można liczyć na te same korzyści.
Dlaczego jakikolwiek spedytor miałby skorzystać z Uber Freight?
Jakie to korzyści? Poza atrakcyjnym (i znanym z góry) cennikiem, są to także nowoczesne formy płatności, maksymalnie uproszczony proces zamówienia, spora liczba dostępnych przewoźników oraz możliwość monitoringu realizacji – innymi słowy: lokalizację ładunku można śledzić w czasie rzeczywistym.
Rozwiązanie jest skierowane do przedsiębiorstw każdej wielkości. Przede wszystkim do tych, które obecnie mają problemy z płynnością spowodowane aktualną sytuacją rynkową. W branży panuje bowiem spore rozdrobnienie. Uber Freight ma być obietnicą stabilności i zwiększonej efektywności podczas planowania dostaw i ich realizacji. Tak przynajmniej przedstawiają to przedstawiciele firmy.
Polska jest jednym z pierwszych krajów, do których trafia Uber Freight (po Stanach Zjednoczonych, Holandii i Niemczech). Skąd taki wybór? Właściciele tłumaczą, że był on naturalny ze względu na fakt, że na Starym Kontynencie nasz kraj jest dla firm transportowych drugim rynkiem zbytu w rankingu wielkości, a w sektorze logistycznym pracuje ponad ćwierć miliona osób.
Nieważne o jaki transport chodzi – masz znaleźć coś w aplikacji Uber
Uruchomienie usługi Freight jest kolejnym krokiem Ubera w kierunku utworzenia jednej platformy do transportu praktycznie każdego typu: od indywidualnego i grupowego przewodu osób w samochodach, przez elektromobilność, czyli rowery i hulajnogi elektryczne na wynajem, następnie dowóz jedzenia i – teraz wreszcie – przewóz towarów.
Wyraźnie widać, że plany Ubera są bardzo ambitne, a sukces w dotychczasowych sektorach pozwala wierzyć w ich powodzenie. Możemy więc spodziewać się dalszego podkreślania obecności amerykańskiej firmy w naszym kraju. Odpowiedź na pytanie o to, czy to dobrze, zostawiamy już natomiast wam.
Źródło: Uber, d*fusion
Warto zobaczyć również:
- Uber ma nowy, niższy cennik
- Hulajnogę Lime wypożyczysz w aplikacji Uber
- Uber testuje latające taksówki, autonomiczne samochody i drony dostarczające jedzenie
Komentarze
2Przykre to niestety.