W Katowicach wykuwają wiedźmińskie miecze na licencji CD Projekt Red
Chcielibyście poczuć się jak Geralt z Rivii? Wprawdzie niektóre z jego umiejętności mogą być niemożliwe do opanowania, ale nic (poza finansami) nie stoi na przeszkodzie, aby wejść w posiadanie jednego z wiedźmińskich mieczy.
Wiedźmińskie miecze na licencji CD Projekt Red
Wykuwaniem tej wyjątkowej dla fanów uniwersum broni zajmuje się Artur Wysocki. W kuźni Kaer Morhen Forge, a właściwie na jej stronie internetowej, możecie przyjrzeć się całej ofercie, która jest szersza niż mogłoby się wydawać. Co najważniejsze, nie trzeba martwić się o jakość wykonania i zgodność z oryginałami znanymi z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon oraz dodatków do niej. Miecze mogą pochwalić się licencją CD Projekt Red.
W wywiadzie udzielonym PAP Life, Artur Wysocki podkreśla, iż miecze nie tylko wyglądają jak należy, ale są przy tym odpowiednio funkcjonalne. Ich waga wynosi od 1,2 kg do 1,8 kg (zależnie od modelu) i z powodzeniem mogą zostać wykorzystane do treningów lub walk. Tyle, że z potworami. W naszym świecie ich jednak brakuje, przynajmniej w dosłownym rozumieniu tego słowa.
„Ludzie często pytają, czy te miecze są użytkowe. Odpowiadam, że tak, bo przykładam wielką wagę do praktyczności. Tną i można nimi walczyć, gdy zdarzy się apokalipsa zombie.”
Kuźnia Kaer Morhen Forge działa już od pewnego czasu, natomiast trudno dziwić się, że ponownie ma swoje 5 minut. Pierwszy sezon serialu Wiedźmin okazał się najlepszym debiutem w historii platformy Netflix, przyczynił się też do tego, że w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon bawi się teraz więcej osób niż po jej premierze.
O swojej pasji Artur Wysocki nieco więcej opowiadał swojego czasu także w wywiadzie dla Ostatniej Tawerny.
Ile kosztuje wiedźmiński miecz?
W ofercie Kaer Morhen Forge dostępne są miecze srebrne oraz stalowe. Ile kosztują? Podstawowe modele wycenione są na 400 euro, zaawansowane na 500 euro, wyśmienite na 700 euro, a mistrzowskie na 900 euro. Szczegóły związane z jakością wykonania każdego z dostępnych modeli można znaleźć na podlinkowanej wyżej stronie internetowej kuźni. W ofercie dostępne są też odpowiednie akcesoria - runy i pochwy.
Artur Wysocki ma kolejne plany. Najważniejsze z nich to przygotowanie Sihilla, miecza, którego zdobycie w grze wymagało sporego wysiłku oraz wystartowanie z własnym kanałem na YouTube.
Źródło: PAP Life, kaermorhenforge, Ostatnia Tawerna
Warto zobaczyć również:
- Stało się, Wiedźmin 3: Dziki Gon z rekordem popularności - 4,5 roku po premierze
- Wiedźmin 3: Dziki Gon znów na topie. Nie brakuje chętnych do rozgrywki i zakupów
- Wiedźmin 3: Dziki Gon – czyli to, co zabójcy potworów lubią najbardziej
Komentarze
5cdpr chyba przeszacowało się z reklamami i teraz maja pod górkę ...