Windows 10: jak przenosić aplikacje pomiędzy wirtualnymi pulpitami
Pewnie już wiesz, że w Windows 10 są Wirtualne Pulpity, ale czy wiesz jak przenosić aplikacje pomiędzy wirtualnymi pulpitami?
Przeprowadziłem dziś kolejną szybką sondę na temat Windows 10, a wyniki są chyba nieco zaskakujące. Okazuje się, że nie wszyscy użytkownicy Windows 10 wiedzą już, że w systemie tym jest coś takiego jak "Wirtualne pulpity". To jednak wyszło przy okazji, bo wyjściowe pytanie było inne: Czy wiesz jak przenosić aplikacje pomiędzy wirtualnymi pulpitami?
Tylko jeden z użytkowników Windows 10 wiedział, że robi się to po prostu przez przeciągnięcie myszką.
Przypomnijmy więc, na pasku zadań umieszczona jest ikonka umożliwiająca zarządzanie Wirtualnymi pulpitami (druga na prawo od Windows). Skrót klawiszowy to Win + Tab.
Gdy wyświetlą się miniaturki z oknami aplikacji, w prawym dolnym rogu znajduje się przycisk dodawania nowego pulpitu. Odpowiadający temu skrót klawiszowy to Win + Ctrl + D. Działa z dowolnego miejsca.
Najważniejszy do zapamiętania, z punktu widzenia wygody i funkcjonalności Wirtualnych Pulpitów, jest jednak skrót klawiszowy umożliwiający szybkie przełączanie pomiędzy pulpitami - Win + Ctrl + kursor lewo/prawo.
Jeśli chcemy przenieść wybraną aplikację na inny pulpit, używamy Win + Tab, a następnie metoda przeciągnij i upuść, czyli chwytamy okno (prawy myszki) i przeciągamy je na ikonkę pulpitu.
Czy jest to wygodne i intuicyjne? Czy wirtualne pulpity w Windows 10 w ogóle są przydatne i wygodne? To już pytanie do Was. Czekamy na Wasze odpowiedzi w sondzie i komentarzach.
Mogą Cię także zaintresować:
- Windows 10 skróty klawiaturowe - najprzydatniejsze i nowe
- Windows 10 - Szybki dostęp lub Ten Komputer na pasku zadań
- Windows 10 jak pobrać. Najprostszy sposób
Komentarze
20wirtualne pulpity też były dostępne w sterownikach nvidii, nawet do Windows XP.
Mi za to brakuje logicznych ekranów. Chciałbym w pewien sposób podzielić obszar fizycznego ekranu na kilka logicznych kawałków, tak jak to się normalnie dzieje przy kilku fizycznych ekranach. Aplikacja maksymalizuje się wtedy na cały fizyczny ekran, a ja bym chciał by się maksymalizowała w danym logicznym kawałku. Tej opcji niestety nie ma, a obecnie ekrany już mają taką rozdzielczość (zacznijmy od fullhd na 4k skończmy), że to byłoby bardzo przydatne, zwłaszcza przy ekranach panoramicznych, bo 4x3 stały się już egzotyką.
Póki co jedyne co mogę zrobić, to ustawić do pionu pasek zadań, a ta opcja o której piszę, jest dostępna po zainstalowaniu dodatkowego oprogramowania .... płatnego.
Obecnie coś się dzieje, coś się zmienia. Dobrze, że kopiując rozwiązania z Linuxa MS nie musi się spodziewać takich konsekwencji jak by je skopiował od Appla.