Aktualizacja Service Pack 1 dla Windows 7 od dziś będzie automatycznie instalowana
Microsoft uruchomił proces automatycznej aktualizacji Windows 7. Dodatek Service Pack 1 będzie instalowany w tle bez powiadamiania użytkownika.
Od dzisiaj jak poinformowała firma Microsoft, rozpoczyna się proces automatycznego instalowania dodatku Service Pack 1 dla systemu Windows 7. Zbiorczy pakiet aktualizacji będzie instalowany przez usługę Windows Update.
Do tej pory pakiet aktualizacji Service Pack 1 każdy użytkownik mógł pobrać manualnie za pomocą aktualizacji systemu Windows, teraz jednak ma się to zmienić. Microsoft zapowiedział, że od 19 marca usługa Windows Update w pełni automatycznie pobierze i zainstaluje zbiorczy pakiet aktualizacji SP1 dla systemu Windows 7 – oczywiście, jeżeli użytkownik wcześniej tego sam nie zrobił.
Proces będzie przebiegał bez jakiejkolwiek ingerencji użytkownika, system nie będzie wyświetlał monitów dotyczących aktualizacji, ani też nie będzie pytać o zgodę na jej przeprowadzenie. Tak będzie, jeżeli w systemie usługa Windows Update będzie aktywna, w przypadku kiedy została ona wyłączona, pakiet SP1 nie zostanie zainstalowany. Aby tego dokonać, należy wówczas aktywować usługę aktualizacji.
Należy pamiętać, że proces aktualizacji Service Pack 1 będzie trwał zdecydowanie dłużej, niż ma to miejsce w przypadku zwykłych aktualizacji. Warto sprawdzić czy na lokalnym dysku systemowym znajduje się wystarczająca ilość wolnego miejsca. SP1 instalowany za pośrednictwem Windows Update w systemie Windows 7 X86 wymaga minimum 750 MB, natomiast w przypadku Windows 7 X64 będzie to już około 1050 MB wolnej przestrzeni na dysku.
Proces aktualizacji przebiegnie w tle, jak zapewnia Microsoft nawet w przypadku jego przerwania np. poprzez niespodziewany zanik zasilania, będzie on bezproblemowo i automatycznie kontynuowany po ponownym uruchomieniu.
Aktualizacja będzie systematycznie instalowana na kolejnych komputerach przez kilka najbliższych tygodni. Nie będzie ona dotyczyła jednak komputerów z systemem Windows 7 zarządzanych poprzez Systems Center Configuration Manager (SCCM) lub WSUS Server. W ich przypadku za aktualizację mają odpowiadać administratorzy tych systemów.
Na koniec warto dodać, że proces automatycznego wdrażania aktualizacji ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz usunięcie wykrytych błędów.
Źródło: H-Online, Blog windows, intowindows (foto), lifehacker (foto)
Komentarze
13P.S. Poprawcie to "poformowała" na samym początku, strasznie rzuca się w oczy.
1) Zainstalowanie jakiejś łatki
2) Zrestartowanie komputera
Instalacji nawet nie zauważyłem, bo akurat grałem i bam, nagle gra się wyłącza a system restartuje. Dziękuje za ten syf.