Windows 8.1 Blue Preview od 26 czerwca - poznaj wymagania sprzętowe systemu
Microsoft zapowiedział, że aktualizacja Windows 8.1 Blue w wersji Preview ukaże się już 26 czerwca. Zobacz wymagania sprzętowe systemu.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami już za dwa dni do sieci trafi Windows 8.1 Blue w wersji Preview, którego będzie można już oficjalnie przetestować. Co prawda wciąż mówimy o wersji testowej, jednak na jej podstawie będzie można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, co nowego zaserwował nam Microsoft.
Do tej pory o nadchodzącej aktualizacji dla Windows 8, mówiono wiele, jednak wciąż sporo ważnych informacji jest nam nieznanych, poznać je mamy dopiero po wydaniu testowej wersji Preview. Aktualizacja Windows 8.1 Blue Preview według zapowiedzi zadebiutuje już 26 czerwca, a jeszcze w bieżącym roku powinniśmy otrzymać finałowe wydanie. Wydanie będzie darmową aktualizacją, którą będą mogli pobrać wszyscy nabywcy systemu Windows 8 zupełnie za darmo, za pośrednictwem usługi Windows Update.
Z ostatnich informacji wynika również, że oprócz udostępnienia możliwości dokonania aktualizacji systemu, która zaktualizuje również zainstalowane aplikacje, firma Microsoft udostępni także kompilację Preview w postaci surowych obrazów ISO, które użytkownik będzie mógł swobodnie wypalić na nośniku DVD lub zamontować na dysku Flash USB. Z tak przygotowanych obrazów, możliwa będzie czysta instalacja systemu, a także instalacja na innej partycji – obok innego systemu operacyjnego (multi boot).
Według nieoficjalnych informacji Microsoft w wydaniu Preview wprowadził liczne udoskonalenia w tym w kwestii weryfikacji, dodają m.in. dwustopniową autoryzację. Dzięki dogłębnej integracji z usługi SkyDrive użytkownik będzie mógł bezproblemowo dokonać synchronizacji i wykonać kopię zapasową ustawień systemu. Dodatkowo w przypadku utrzymania połączenia z internetem w trakcie instalacji, wymagane będzie wówczas zalogowanie na konto Microsoftu.
To oczywiście wciąż nieoficjalne informacje i ich wiarygodność będzie można zweryfikować dopiero po udostępnieniu kompilacji Preview, jednak już teraz można powiedzieć, że są one dosyć prawdopodobne, gdyż podobną sytuację obserwowaliśmy w przypadku poprzednich testowych buildów.
Na koniec warto także wspomnieć o wymaganiach sprzętowych, które w zasadzie nie odbiegają od tego, co zalecał Microsoft w przypadku Windows 8.
Wymagania sprzętowe Windows 8.1 Blue Preview:
- Procesor: 1 GHz lub szybszy
- RAM: 1 GB dla wersji 32-bitowej, lub 2 GB dla wersji 64-bitowej
- Wolne miejsce na dysku: 16 GB dla wersji 32-bitowej, lub 20 GB dla wersji 64-bitowej
- Karta graficzna: zgodna z DirectX 9, w tym ze sterownikiem WDDM.
Dodatkowo należy wspomnieć, że kompilacja Preview dotyczy także wersji Windows RT, która została przygotowana głównie dla urządzeń przenośnych z architekturą ARM. W tym przypadku Microsoft zaleca instalację na urządzeniach, które obsługiwały Windows RT i dodatkowo oferują 10 GB wolnej przestrzeni dyskowej.
Źródło: Softpedia, NeoWin, TechSpot
Komentarze
51heheheh
Trzy trojany w cenie jednego za jedyne 150 $ hehehe
Pozdrawiam Endruś ;)
1. Uzywam Windows 7 ( 8 sprubowalem, ale na DeskTopu zadnych specjalnych zalet nie zauwazylem) bo do tego zmuszony jestem-programy dla maszyn narzedziowych w Windows napisane sa) ale zauwazylem:
a. olbrzymie zapotrzeby na zasoby
b. trzeba ciagle backup robic, jak system sie zepsuje( virus , HD-boot,itd) nie mozna go po prostu jak to sie z Ubuntu robi, go uratowac, z Ubuntu wsadzasz DVD i jedziesz z DVD i wszystkie file sobie na HD ogladasz, kopiujesz tylko te ,ktore wazne sa, jak juz kopie masz to instalujesz od nowa na tym samym HD nowa kopie i znow wszystko chodzi, tylko raz cos takiego mnie sie zdarzylo, cos takiego nie mozna z Windowsie zrobic, nie majac Backup, wszystko sie traci, pozostana tylko programy ktore nie wymagaja indentyfikacji( Opera, Foxit, Adobe Acrobat i inne) , wlasnie cos takiego tydzien temu mnie sie zdarzylo i jeszcze nad komputerem pracuje...
c. nie widzi inne systemu, oprocz MSDOS sie rozumi, nie potrafisz zaden HD z PLC albo z NC przeniesiony odczytac, co Ubuntu robi i czasami ci poslanie HB do servisu i conajmniej 500 euro pozwoli zaosczedzic.
2. Uzywal kiedys Apple , ale niestety z powodu braku programow dla PLC i NC musialem zaprzestac, mam male museum Appla ( IIc, pierwszy Mac, MacLC)
3. Znajomosc z Linuxem sie 13 lat temu zaczela i chyba bez zadnego powaznego powodu sie nie skonczy...
4. Nie wiem jak to teraz z jezykami jest, ale majac orginalny Vista po szwedzku, nie mam prawa go po wlosku miec...bo to pitaterija jest...aby pewne listy po polsku pisac, musialem sobie wersje Ubuntu po polsku zainstalowac,dolaczam klawiature i juz wwszystko w porzadku...
5. Co bys do Ubuntu nie dpolaczyl( USB-pen, Android smartphone, itd) od razu do dyspozycji masz..bez glupèiego napisu instalacja Hardware w toku itd..
chyba wystarczy...bo to ze Android tak szybko sie rozwinal, tez zasluga MS$ jest...tak samo ,ze dziekujac Hitlerowi i Mussoliniemu i nie zapominajac o Stalinie mamy teraz Europejska Unie...
Miliony much nie mogą się mylić
To tak jakbyście mieli dobry sprzęt Microsoft dałby wam za darmo Windows'a 7 a wy wolice xp.