Kultowa gra kosmiczna Chrisa Robertsa dostępna jest zupełnie za darmo na platformie Origin w ramach usługi Specjalny Prezent.
Wing Commander III: Heart of the Tiger to kultowa gra kosmiczna, która w momencie jej premiery – 1994 rok – była prawdziwą rewolucją. To bowiem jeden z pierwszych tytułów, w którym twórcy zdecydowali się na zastosowanie przerywników filmowych Full Motion Video z żywymi aktorami w roli głównej i to nie byle jakimi, bo hollywoodzkimi gwiazdami. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że dzieło Origin Systems mocno wpłynęło na to, jak dziś prezentuje się branża elektronicznej rozrywki.
Jeśli ktoś z jakichkolwiek powodów nie miał jeszcze okazji zagrać w Wing Commander III: Hear of the Tiger teraz ma ku temu bardzo dobrą okazję. Tytuł ten pojawił się bowiem w ofercie Specjalny Prezent na platformie Origin. Oznacza to, że każdy chętny posiadacz konta w usłudze EA może pobrać tę grę zupełnie za darmo.
Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to oferta bez końca – trzeci Wing Commander dostępny jest za darmo tylko do 2 września bieżącego roku. Po tym czasie cena wyniesie z powrotem 12,99 zł. Trzeba jednak dodać, że każdy kto pobierze grę przed upływem czasu będzie mógł bawić się bez ograniczeń – aż mu się znudzi.
Pobierz Wing Commander III za darmo
W grę Wing Commander III warto zagrać też z innego powodu. Jest to bowiem produkcja Chrisa Robertsa, który obecnie pracuje nad Star Citizen – projektem, który bije wszelkie crowdfundingowe rekordy.
Źródło: Origin, inf. własna
Komentarze
8"Po raz pierwszy bowiem twórcy zdecydowali się na zastosowanie przerywników filmowych Full Motion Video i to z żywymi aktorami w roli głównej." - to akurat nie jest prawda. 4 lata wcześniej można było zagrać w shootera Mad Dog McCree (1990). Rok wcześniej niż WC3 powstało także doskonałe Star Wars: Rebel Assault.
Wracając do WC3, w które gram ponownie od wczoraj, to instalować ją powinni tylko starzy gracze, którzy z nostalgią wspominają ten tytuł, lub ci, którzy chcieli by zobaczyć i zagrać w jeden z ważnych kamieni milowych branży gier komputerowych. Warto też pamiętać, że w tamtych czasach gra szokowała nie tylko fenomenalną i niespotykaną grafiką i filmami ale także ilością nośników na jakiej była sprzedawana. Były to cztery płyty CD - rekord pobity został dopiero przez WC4 (6 płyt).