Popularny program do archiwizacji i kompresji plików doczekał się nowej wersji. Pobierz WinRAR 5.50 albo najpierw dowiedz się, co nowego.
WinRAR od lat pozostaje jednym z najpopularniejszych programów, których zadaniem jest archiwizacja i kompresja plików. Jego autorzy udostępnili najnowszą wersję oznaczoną jako 5.50. Zmiany w niej są naprawdę istotne.
WinRAR 5.50 to przede wszystkim przejście na format RAR 5.0. Po raz pierwszy pojawił się on 4 lata temu, ale z uczynieniem go domyślnym producent czekał tak długo, aby autorzy innych programów do wyodrębniania plików z archiwów zdążyli wdrożyć jego obsługę. Nowy format to przede wszystkim większa wydajność.
Inne nowości w tej wersji oprogramowania to możliwość ustawienia hasła głównego (które będzie chroniło dostępu do archiwów), wyświetlanie pełnej ścieżki na pasku tytułowym, obsługa formatu .lz oraz zmiany w menu kontekstowym, mające zwiększyć komfort korzystania z archiwów. Zlikwidowano też naturalnie wykryte błędy.
Pobierz program do kompresji i archiwizacji plików WinRAR:
WinRAR to program płatny. Licencję można kupić bezpośrednio w aplikacji, którą w wersji testowej (shareware) można pobrać klikając poniżej.
Najważniejsze nowości wprowadzone w poprzednich wersjach WinRAR:
- rozpakowywanie metodą przeciągnij i upuść
- „nowy folder” podczas rozpakowywania z nazwą archiwum
- obsługa wieloczęściowych archiwów ZIP z 7-Zip
- rozszerzona obsługa skrótów klawiszowych
- blokada stanu uśpienia podczas pracy archiwizatora
WinRAR - archiwizacja i kompresja plików w firmie i w domu
Konkurencja jest ogromna, ale WinRAR to wciąż jeden z najchętniej wybieranych programów służących do archiwizacji plików na komputerze. Nie przeszkadza nawet to, że jest to program płatny – w zmian oferować ma większą stabilność, szybkość działania i kompatybilność z licznymi formatami (oprócz RAR i ZIP obsługuje jeszcze m.in. CAB, TAR, 7-Zip, BZIP2, ACE, ARJ, UUE, ISO itd.).
WinRAR pozwala na rozpakowywanie i tworzenie archiwów (także samorozpakowujących się, podzielonych na woluminy i zabezpieczonych hasłem). W domu mogą go zastąpić inne, darmowe programy, ale w firmach często stawia się właśnie na niego – ze względu na wspomniane zalety, ale też na renomę marki, która powinna być zapewnieniem bezpieczeństwa przetwarzanych plików.
Źródło: ghacks, RARLAB
Komentarze
26do zwykłego spakowania, aby wysłać mailem kilkanascie/kilkadziesiąt plików -używam windowsowego pakowania do zipa (w końcu zipa rozpakuje każdy i wszędzie),
a żeby coś jakoś mocno skompresować... nie mam w sumie potrzeby
7-zipa używam przeważnie tylko do rozpakowania RARów i 7z
I w domu i w firmie korzystam z darmowego 7-Zip i w zupełności do codziennej pracy wystarcza.