Jaki komputer trzeba będzie przygotować pod Cyberpunk 2077? Twórcy wreszcie odpowiedzieli na to nurtujące wielu graczy pytanie.
Wymagania sprzętowe Cyberpunk 2077 nie przerażają
Od razu wypada uspokoić te osoby, które nie dysponują komputerami z najwydajniejszymi podzespołami na rynku. Wygląda na to, że Cyberpunk 2077 nie będzie aż tak wymagający, jak niektórzy próbowali przekonywać. Z informacji ujawnionych przez CD Projekt RED wynika, że zabawa będzie możliwa na sprzętach zasługujących co najwyżej na miano solidnych. Nawet rekomendowana konfiguracja wygląda na tyle łagodnie, że szybko pojawiają się sugestie co do albo doskonałej optymalizacji albo nie najpiękniejszej oprawy wizualnej. Sami najlepiej wiecie, do których głosów Wam bliżej.
Minimalna konfiguracja sprzętowa do Cyberpunk 2077:
- system operacyjny: Windows 7 (64-bit) / Windows 10 (64-bit)
- procesor: Intel Core i5-3570K / AMD FX-8310
- 8 GB RAM
- karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 780 3 GB / AMD Radeon RX 470
- DirectX 12
- 70 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Zalecana konfiguracja sprzętowa do Cyberpunk 2077:
- system operacyjny: Windows 10 (64-bit)
- procesor: Intel Core i7-4790 / AMD Ryzen 3 3200G
- 12 GB RAM
- karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060 6 GB / AMD Radeon R9 Fury
- DirectX 12
- 70 GB wolnego miejsca na dysku twardym SSD
Wygląda na to, że premiera Cyberpunk 2077 nastąpi zgodnie z ostatnimi planami
Premiera Cyberpunk 2077 ma odbyć się 19 listopada. Ponowne przypomnienie o tej właśnie dacie daje nadzieje, że kolejnych opóźnień już nie będzie.
Od dawna wiadomo, że Cyberpunk 2077 zmierza nie tylko na PC. Można będzie zagrać również na Xbox One i PlayStation 4, a także Xbox Series X, Xbox Series S oraz PlayStation 5.
Aktualizacja:
Pełne wymagania sprzętowe Cyberpunk 2077 ujawnione
CD Projekt RED jeszcze w wrześniu pochylił się nad tematem wymagań sprzętowych tego tytułu. Przedstawiono jednak wtedy tylko dwie konfiguracje - minimalną i zalecaną, dodatkowo bez bliższych szczegółów. Dziś dowiedzieliśmy się, że pozwolą one na rozgrywkę w rozdzielczości Full HD na ustawieniach odpowiednio Low i High.
To jednak nie wszystko. Jednocześnie poznaliśmy bowiem konfiguracje do zabawy w rozdzielczości 1440p i 2160p na ustawieniach Ultra, a także konfiguracje, które pozwolą na uruchomienie Cyberpunk 2077 z aktywnym ray tracingiem. Chcąc cieszyć się efektami zapewnianymi przez to rozwiązanie potrzeba będzie komputera z przynajmniej GeForce RTX 2060. Jeśli dodatkowo ma do tego dojść wyższa rozdzielczość to rekomendowane są już GeForce RTX 3070 i GeForce RTX 3080.
Cyberpunk 2077 z aktywnym ray tracingiem - gameplay
Osoby, które obecnie nie posiadają przedstawionych wyższych konfiguracji sprzętowych (lub zbliżonych) będą zapewne zadawać sobie pytanie, czy warto modernizować sprzęt? Niestety w tym momencie trudno o pełną i ostateczną odpowiedź, będzie można udzielić jej dopiero po przeprowadzeniu testów i bliższemu przyjrzeniu się temu, jak gra wygląda na poszczególnych ustawieniach.
Póki co mały przedsmak Cyberpunk 2077 z aktywnym ray tracingiem ma dać opublikowany właśnie materiał wideo. NVIDIA pokazała tutaj kilka ujęć zarejestrowanych na komputerze wyposażonym w kartę graficzną z serii GeForce RTX 30.
Jak Wam się podoba? Premiera Cyberpunk 2077 odbędzie się 10 grudnia. Gra trafi nie tylko na PC z Windows, ale też do usługi Google Stadia oraz na konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S i PlayStation 5.
Źródło: NVIDIA GeForce, CD Projekt RED
Warto zobaczyć również:
- Arsenał w Cyberpunk 2077 będzie miał siłę rażenia. I to sporą
- Chcielibyście sprawdzić Cyberpunk 2077 w wersji demo? Nic z tego
- Cyberpunk 2077 opóźniony raz jeszcze!
Komentarze
43Jak duze wymagania to ludzie płaczą że za duze ze brak optymalizacji itp.
Jak zrobili wymagania ze na 1060 ruszy to nagle narzekanie?
Przeciez to jest obecnie najpopularniejsza karta gamingowa na swiecie i gra ma ją w zaleceniach czyli do plynnej rozgrywki w 60fps (i fhd).
Toż to są idealne wymagania by pograc w cyberpunka.
W zasadzie to mogę sobie kupić, a nie sądziłem, że pójdzie na moim sprzęcie :)
Swoją drogą w wymaganiach są nieco mocniejsze Radeony niż Gforce. Optymalizacja pod GTXy? Ja mam nadzieję, że się powtórzy sytuacja z W3, gzie karty obu producentów wypadały na zbliżonym poziomie. Adekwatnym do swojej wydajności.
Niech powiedzą czy trzeba dzwonić do NASA żeby grać w 1440p na Ultra + wszystkie bajery RTX z minimum 60 klatek.
2) Te wymagania to do next-genowej gry, perełki graficznej? To chyba jakiś żart i downgrade w stronę starych konsol.
Liczę, że na 2070 Super pójdzie w 1440p na ultra, a z DLSS 2.0 może i RT da się włączyć przymykając oko na klatki.
Ogólnie nie jest źle. Mogło być o wiele gorzej:)