Nowy rekord polskiego overclockera Xtreme Addict w benchmarku 3DMark 11
Nasz rodak w coraz lepszej formie.
Platforma testowa brazylijskiego overclockera Rbuass - na podobnej konfiguracji uzyskano obecny rekord wydajności
Polski overclocker Xtreme Addict na swoim koncie ma całkiem sporo rekordów wydajności. Niedawno pisaliśmy o jego rewelacyjnym wyniku w benchmarku 3DMark na jednym układzie graficznym, natomiast tym razem przyszła pora na konfigurację z czterema akceleratorami.
Michał Vobożil skompletował platformę testową składającą się z procesora Intel Core i7 3930K, płyty głównej ASUS Rampage IV Extreme, 2x4 GB pamięci Kingston HyperX 2133 MHz CL9, czterech kart graficznych MSI Radeon HD 7970 Lightning, dysku Kingston HyperX 3K 240 GB oraz dwóch zasilaczy Antec High Current Pro o mocy 1200 W. Całość pracowała pod kontrolą sterowników graficznych Catalyst 13.2 Beta i systemu operacyjnego Windows 7 64-bit.
Następnie przetaktował on procesor do 5670 MHz, pamięci do 2520 MHz 8-12-8-28, a karty graficzne do 1400/7600 MHz. Parametry te pozwoliły na uzyskanie w benchmarku 3DMark 11 (tryb Performance) rekordowych 34601 punktów – o 161 punktów więcej niż w przypadku poprzedniego rekordu brazylijskiego overclockera o pseudonimie Rbuass.
Przy okazji warto wspomnieć, iż nasz rodak niedawno objął ósme miejsce w rankingu platformy HWBot. Szczerze gratulujemy Michałowi i życzymy kolejnych rekordów wydajności.
Źródło: HWBot
Komentarze
28Po pierwsze dziękuję za komentarze i mam nadzieję, że się podobają wyniki :)
1. Wszystkie 4 topowe wyniki w 3DMarku 11 są zrobione na tych samych sterownikach - 13.2 beta. Poprzedni WR był zdobyty przez Ronaldo zaledwie tydzień temu.
http://hwbot.org/benchmark/3dmark11_-_performance/rankings?cores=4#start=0#interval=20
Wystarczy przejrzeć pierwsze wyniki i zobaczyć w GPU-Z jaka wersja sterowników była u każdego ;)
2. W przypadku takiej konfiguracji nie tylko taktowania mają znaczenie, ale przede wszystkim odpowiedni balans pomiędzy stabilnością i wydajnością. Przede wszystkim należy pamiętać, że kontroler PCIE w procesorze w takiej konfiguracji jest niezwykle obiążony i on powoduje najwięcej problemów, szczególnie przy minusowych temperaturach. Ten benchmark jest wyjątkowo wrażliwy na stabilność IMC (kontrolera pamięci) i nie zawsze najwyższe taktowania dadzą najlepszy wynik.
3. Xtreme Addict, czyli ja to jest jedna osoba. Natomiast Xtreme Team to zespół, który założyłem, który pomaga na wielu polach, czy to w overclockingu, czy w zdobywaniu sprzętów, promocji itp..
4. Ten wynik akurat robiłem w pojedynkę, utrzymanie 5 potów z ciekłym azotem jest trudne, ale wykonalne ;)
nawet mój czajnik ma tylko 2kW ,odkurzacz 1,5kW ,piecyk z wentylatorem też tylko 2kW
no zawsze mi brakuje informacji ile klatek w jakieś grze wyciąga i kto mu w tym czasie ciekły azot dolewa oraz kto mu to finansuje ,bo sprzęt niczego sobie
Kapilary używa się przy ciekłym helu, ale to akurat ze względu na właściwości parowania ciekłego helu :)
Prawie nówka na allegro...
No cóż polak potrafi...