A to tylko jedna z zapowiedzianych podczas VidConu nowości. Czyżby Google zaczynało obawiać się konkurencji?
Chętnych do zrzucenia serwisu YouTube z tronu jest wielu. Firma Google zdecydowanie jednak nie zamierza odpuszczać. Ba, planuje wprowadzenie rozwiązań, dzięki którym najpopularniejsza platforma wideo stanie się jeszcze lepsza. Podczas tegorocznej edycji konferencji VidCon gigant z Mountain View zapowiedział, że już wkrótce YouTube będzie wreszcie obsługiwał materiały wideo o rozdzielczości Full HD (1080p) działające z szybkością 48 i 60 klatek na sekundę. Najbardziej, bez wątpienia, docenią to fani gier komputerowych, ale cała reszta również powinna być z tej nowości zadowolona.
Jakiś czas temu przekazywaliśmy wam doniesienia, jakoby Yahoo zamierzało uruchomić latem swoją własną platformę wideo, która oferować miałaby znacznie lepsze warunki dla twórców (czyt. zdecydowanie większe wynagrodzenia). Co tu dużo mówić – mamy odpowiedź Google, na razie wprawdzie dość zawiłą, ale jednak. W każdym razie widzowie wkrótce otrzymać mają nowe możliwości wspierania finansowego swoich idoli, dzięki czemu nie będą oni musieli polegać już tylko na samych reklamach.
Kolejną zapowiedzianą nowością jest większy nacisk na kanały międzynarodowe. Jeśli chcemy, na przykład, prowadzić kanał po polsku nie znając angielskiego, ale jednocześnie docieramy do znacznej grupy osób posługujących się wyłącznie tym drugim – Google przygotowało rozwiązanie. Fani będą mogli dodawać własne tłumaczenia bazujące na napisach, które stworzyliśmy my (jako autorzy filmików).
Coś jeszcze? Cóż, właściwie tak. Uproszczeniu ulec ma dodawanie ścieżki dźwiękowej do filmików. YouTube udostępnia bazę 7500 darmowych efektów dźwiękowych i utworów, z których do woli możemy korzystać w naszych dziełach.
Źródło: Engadget, AFP/Getty (foto)
Komentarze
8724/25 kl/s jest dobra przy statycznych scenach. Np. ktoś siedzi i mówi, a my bez ruchu go nagrywamy lub gdy jakość obrazu nie ma znaczenia. Wszędzie tak gdzie jest ruch nawet powolny warto nagrywać z prędkością 50 kl i więcej.
Zrobiłem nawet porównanie dla siebie i nagrałem obraz w HD 50 i 100 kl/s i widać różnice, ale pod warunkiem, że oglądamy na szybkim wyświetlaczu LCD lub PLAZMA,