Mobile Power Pack od APC by Schneider Electric zwracają na siebie uwagę jakością wykonania i kompaktowymi kształtami.
Z praktyki wiemy, że wszechstronność wykonywania różnorakich czynności przez nasze smartfony, tablety i aplikacje mobilne, idzie w parze z odpowiednio szybkim pochłanianiem energii z baterii. Nagrywanie 1080p i 4K, słuchanie muzyki lub oglądanie filmów on-line, pozostawanie non-stop w trybie transmisji danych lub z włączonym WiFi.
Mało kto lubi gdy smartfon rozładuje się w trakcie podróży, lub aparat odmówi współpracy akurat „w tej” scenerii. Dziś nie jest to już żaden problem, bo rozwiązują go dla nas kieszonkowe akumulatory.
Model Power Bank APC 10.000 mAh (po lewej)
jest niewiele większy od 5 calowego smartfona Xperia Z2.
Nie pytaj czy warto, ale jakiej mocy
W zależności od pojemności baterii, marki, jakości wykonania, czy nawet rozmiaru, ceny power bank mogą być różne. Niemniej warto zainwestować w tego typu urządzenie, ponieważ niejednokrotnie sprawdzi się ono zarówno podczas podróży, jak i na plaży, biwaku, czy podczas wyprawy w góry. To małe urządzenie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie odcięci jesteśmy od zasilania.
„Mniej się stresujesz gdy masz przy sobie powerbank. Często jeżdżę w teren nakręcić kilka filmów i zrobić trochę zdjęć. Po serii zdjęć i nagraniu filmów w 4K, często od razu obrabiam fotki na smartfonie i wrzucam je przez LTE do chmury – po takich zabiegach bateria szybko jest zajechana. Na takie wypady z reguły biorę już dwa Powerbanki, jeden 10.000 mAh, drugi 4000 mAh.
A najlepsze jest to, że mam plecak z panelem słonecznym, którym mogę doładować te PowerBanki. Choć przy naszej pogodzie nie zawsze jest to możliwe ;)”
Czy lepiej nosić przy sobie ładowarkę do telefonu, czy PowerBank?
Nawet jeśli mamy dostęp do gniazdka elektrycznego, doładowanie może trwać około godziny. I to tylko w przypadku topowego, nowoczesnego smartfona z funkcją szybkiego ładowania. W przypadku klasycznych telefonów naładowanie do 50% może potrwać nieco dłużej.
Powerbank zapewnia pełną mobilność. Cóż można więcej dodać. Na konferencjach, prezentacjach czy innych wydarzeniach, z reguły nie ma czasu na stanie przy gniazdku elektrycznym i czekanie aż doładuje się smartfon lub tablet.
Pojemność baterii, czyli który wybrać
Sercem każdego power banka jest bateria o określonej pojemności. W teorii, im wyższa pojemność baterii (wyrażona w mAh), tym większą ilość razy będziemy mogli ładować nasze urządzenia. Mobile Power Packi od APC by Schneider Electric są dostępne w kilku wersjach: o mocy 3000mAh, 5000mAh i 10.000mAh.
Do jednorazowego naładowania telefonu wystarczy power bank o pojemności 3000mAh, choć wszytko zależy od tego, jakiej pojemności baterię mamy naszym telefonie. Dla przykładu iPhone 6S ma 1700mAh, iPhone 6S Plus już 2750mAh, a Galaxy Note 4 aż 3220 mAh
Gdy planujemy długą podróż lub chcemy doładować dwa telefony, warto zainwestować w model 5000mAh. Natomiast do naładowania telefonu i tabletu, najlepszy będzie PowerBank 10.000 mAh. Dla przykładu gamingowy NVIDIA SHIELD K1 ma baterię 5300mAh, a 10 calowy Lenovo TAB2 A10-70L LTE już 7200 mAh.
Mobile Power Pack od APC by Schneider Electric ma diodowy pasek stanu, informujący o aktualnym poziomie naładowania. Zastosowana technologia litowo-polimerowa znacząco skraca czas ładowania.
Dopływ energii z akumulatora jest automatycznie odcinany w momencie, gdy bateria w naszym smartfonie, mp3 lub innym urządzeniu mobilnym zostanie w pełni naładowana.
Mobile Power Pack posiada dwa porty USB 5V: jeden o natężeniu 2.4A i jeden 1A. Dzięki dwóm portom USB możliwe jest ładowanie dwóch urządzeń jednocześnie. Z reguły tylko portem o natężeniu 2.4V można naładować większe tablety. Do ładowania samego akumulatora służy uniwersalny mikroport USB 5V/1,5 A.
Komentarze
8Chce/muszę w końcu kupić jeden duży ale nie chce wziąć czegoś z chińskimi barateriami które padną po pół roku.
PS.
Sa jakieś godne Power banki z USB type C?