Myszki

A4Tech X-718 - jakie różnice? Podsumowanie

przeczytasz w 4 min.

Do myszek dołączono oprogramowanie Smart-X7. Działa ono w trayu i daje bogate możliwości konfiguracji gryzoni. Można zmieniać DPI niezależnie w pionie i poziomie (niestety tylko w granicach 200-600), przypisywać różne funkcje i skróty klawiszowe przyciskom myszy, czy edytować własne, podręczne menu pozwalające na szybki dostęp do najczęściej uruchamianych programów.





Wadą programu A4Tech jest niestety to, że nie należy do stabilnych i lubi od czasu do czasu się przywiesić. Do myszek dołączono też oprogramowanie miceJUDGE służące do badania precyzji myszy.

A4Tech X-718 - jakie różnice?

Po przetestowaniu X-750F zabraliśmy się za tańszy model X-718. Ta myszka jest już ' tylko' optyczna. Jest też odrobinę lżejsza. Deklarowana przez producenta czułość maksymalna spadła z 2500 do 2000 dpi. Podobnie jak w X-750F, można ją regulować przy pomocy umieszczonego pod rolką przycisku. Sama rolka również jest podświetlana i różnymi kolorami sygnalizuje aktywny poziom czułości (jeden z pięciu).

Mysz leży w dłoni równie dobrze, co X-750F. Dwa główne przyciski również działają podobnie, jak w droższej wersji. Wyraźnie gorzej prezentuje się natomiast rolka. W X-718 stawia większy opór przy obracaniu, trudniej się ją też wciska. Nie stawia tak dużego oporu, jak ma to miejsce w większości zwykłych myszek nie przeznaczonych dla graczy, ale jednak korzysta się z niej mniej wygodnie niż w X-750F.

Zmiana układu z laserowego na optyczny spowodowała z kolei nieznaczne pogorszenie precyzji i czułości. Można też zauważyć wyraźnie dłuższy czas reakcji myszki. Najbardziej rzuca się jednak w oczy fakt gorszej współpracy z niektórymi nawierzchniami oraz występujący efekt akceleracji wstecznej. Trzeba przy tym przyznać, że w X-718 daje się on we znaki jedynie przy naprawdę szybkich ruchach myszą.

W tańszym modelu trochę uproszczono obudowę w stosunku do X-750F. Na lewym boku zrezygnowano z gumy, na której w droższej wersji można było oprzeć kciuk. Nie ma też charakterystycznego, pomarańczowego przycisku służącego do wykonywania potrójnych kliknięć. Przycisk 'Previous' na lewym boku został pozbawiony swojej chropowatej powierzchni. Z kolei prawy bok jest teraz lekko szorstki, co nie miało miejsca w X-750F. Pozostałe różnice są raczej kosmetyczne: półprzezroczysty dół w X-718 i srebrna, a nie złota końcówka USB.

Podsumowanie

Trzeba przyznać, że X-750F i X-718 to dobre myszki dla graczy, choć nie tak doskonale dopracowane, jak niektóre droższe odpowiedniki innych firm. Mimo tego, obie są wykonane z dobrej jakości materiałów, a ich cena jest zachęcająca. W zasadzie polecamy X-750F, która jest tylko o ~10 złotych droższa, a dysponuje znacznie precyzyjniejszym i szybciej reagującym układem laserowym, co na pewno przełoży się na lepsze osiągi w czasie grania. 

Podsumowanie
A4Tech X-750F
A4tech X-718
Kształt i wykonanie
dobre dobre
Ergonomia przycisków
dobra niezła
Ergonomia rolki
niezła niezła
Precyzja
super dobra
zastosowanie w grach
super niezła
Ogólnie
Cena / możliwości
dobrze niezła
 
 

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login