Producent deklaruje obsługę następujących formatów:
Obsługiwane formaty audio | Obsługiwane formaty wideo |
|
|
Zdolność do dekodowania różnych formatów multimedialnych wygląda nieźle. W teorii może brakować obsługi takich plików jak FLAC (kompresja bezstratna, kodek otwarty), WAV lub np. WMA, ale jak się okazało w praktyce tablet odtwarza te formaty całkiem poprawnie. Nie dał sobie jedynie rady z bezstratnym zamkniętym formatem ALAC.
Podobnie wygląda kwestia obsługi plików wideo – Acer bez problemu dał sobie radę z testowymi plikami MKV, AVI, WMV oraz wszystkimi deklarowanymi formatami.
Odtwarzanie audio
System Android działający na pokładzie Iconii Tab A701 oddaje do dyspozycji użytkownika dwa odtwarzacze audio i dwa odtwarzacze wideo. Producent oprócz programów standardowych, dostępnych w każdym nowym Androidzie, postanowił umieścić jeszcze własne aplikacje, które różnią się od nich dość wyraźnie.
Autorski odtwarzacz muzyczny Acera oferuje prosty i stonowany, ale bardzo intuicyjny interfejs. Po włączeniu na ekranie pojawia się interfejs główny obejmujący galerię albumów zapisanych w pamięci. Dotykając odpowiedniej opcji umieszczonej na dolnym pasku możemy błyskawicznie wyświetlić dostępne listy odtwarzania, wykonawców, gatunki muzyczne i utwory.
Po wybraniu albumu na ekranie ujrzymy listę utworów w nim zawartych. Dotknięcie jednego z nich rozpoczyna odtwarzanie. W górnej części interfejsu widoczny jest pasek czasu oraz podstawowe kontrolki.
W czasie odtwarzania odpowiednia ikonka pojawia się również w menu systemowym. Przy okazji zauważyć można, że samo menu uległo wyraźnym modyfikacjom w stosunku do tego, co prezentuje standardowy, surowy Android 4.0.
Do muzycznego sklepu Google standardowo dostępu nie mamy, ale posiłkować możemy się sklepem 7digital, który został preinstalowany w pamięci urządzenia. Wybór artystów jest szeroki.
Odtwarzanie wideo
Odtwarzacz działa bardzo niestabilnie. Próbowaliśmy odtwarzać w nim filmy w różnych formatach i musimy przyznać, że udawało się to zazwyczaj przez kilka, kilkanaście sekund. Nieważne jednak w jakim formacie i jakiej rozdzielczości był film - nie mijało wiele czasu, a program przestawał działać i wyświetlał informację typu "nie można odtworzyć filmu wideo" (mimo, że przed momentem odtwarzał się płynnie i poprawnie).
Jego funkcjonalność okazała się przy tym bardzo zbliżona do tego, co oferuje standardowy odtwarzacz Androida 4.0, z tą jednak różnicą, że domyślny player działa dużo stabilniej od rozwiązania autorskiego. Dlatego aby uniknąć nerwów proponujemy odtwarzać filmy (nawet te Full HD) od razu w nim.
Ciekawostki
Jeśli chcemy posłuchać ulubionych gatunków muzycznych w czasie nauki, pracy, zabawy lub po prostu lubimy zasypiać przy muzyce, to godne polecenia może okazać się radio internetowe w postaci aplikacji Aupeo! Możemy nawet uruchomić timer, czyli opcję automatycznego wyłączania aplikacji po ustalonym czasie.