Audictus Winner - tanie i dobre słuchawki Bluetooth
Słuchawki BT

Audictus Winner - tanie i dobre słuchawki Bluetooth

przeczytasz w 3 min.

Audictus Winner to niedrogie słuchawki bezprzewodowe Bluetooth do telefonu, laptopa, tabletu i innych odtwarzaczy przenośnych. Są lekkie, wygodne i solidne, a przy tym oferują dobrą jakość dźwięku. Mają mikrofon do rozmów telefonicznych i przyciski do sterowania na obudowie.

Ocena benchmark.pl
  • 4,5/5
Plusy

- dobra jakość dźwięku przez Bluetooth i kabel,; - dość długi czas pracy na baterii,; - lekka i wygodna konstrukcja,; - miękkie poduszki z eko-skóry,; - dobra izolacja pasywna (w klasie słuchawek nausznych),; - wbudowany mikrofon do rozmów telefonicznych,; - przyciski do sterowania muzyką i rozmowami na obudowie,; - solidny, metalowy pałąk,; - miękki, płócienny worek ochronny w zestawie.

Minusy

- konstrukcja nie jest składana.

Audictus Winner - recenzja

Muzyka to świetny sposób na wypełnienie wolnego czasu lub uprzyjemnienie codziennych dojazdów. Często słuchamy jej w pracy, na siłowni lub gdy chcemy po prostu wypocząć. W takich sytuacjach przydają się słuchawki bezprzewodowe, a najlepiej tanie i dobre słuchawki Bluetooth do telefonu.

Słuchawki Bluetooth są coraz częściej kupowane, a producenci prześcigają się w tworzeniu coraz ciekawszych konstrukcji. Powód jest prosty. Gniazdo mini jack 3,5 mm znika nawet z dobrych smartfonów, a przejściówkę z USB łatwo zgubić. Z kolei plączący się przewód ogranicza ruchy i można go łatwo uszkodzić.

Każdy chciałby mieć słuchawki zaawansowane, ale nie oszukujmy się - w sklepie i tak zazwyczaj wybieramy słuchawki, które są jednocześnie dobre, wygodne i możliwie jak najtańsze. Dlatego postanowiłem przetestować model Audictus Winner, który kosztuje mniej niż 150 zł i w tej klasie cenowej robi znakomite wrażenie.

Audictus Winner - test i recenzja

Jakość wykonania i funkcjonalność

Audictus Winner to słuchawki przeznaczone głównie do słuchania muzyki ze smartfona - niewielkie, lekkie, solidne i łatwe w przenoszeniu. Słowem: bezproblemowe.

Słuchawki bezprzewodowe Bluetooth

Słuchawki mają konstrukcję nauszną, a to oznacza, że poduszki spoczywają bezpośrednio na małżowinach usznych, a nie wokół nich. Taka budowa wymaga by nauszniki były miękkie oraz grube - i takie właśnie są. Okrągłe pady mają średnicę zewnętrzną około 7,5 cm, a otwór wewnętrzny ma ok. 3,5 cm. Są wykonane z syntetycznej skóry i wypełnione sprężystą gąbką, która dobrze rozkłada siłę nacisku pałąka na uszy i głowę.

Pasywna izolacja od zewnętrznych hałasów jest bardzo dobra jak na słuchawki nauszne. Oznaczenia L / R są duże  i umieszczone wewnątrz muszli słuchawkowych.

Poduszka

Obudowy wykonane są z plastiku o matowej powierzchni. Tworzywo jest solidne, a poszczególne elementy dobrze ze sobą spasowane. W czasie testu nie słyszałem żadnego irytującego trzeszczenia lub skrzypienia.

Audictus Winner - obudowa

Zewnętrzne panele obudów są czarno-białe, z karbowaną powierzchnią utworzoną z koncentrycznych okręgów. W centrum naniesiono logo producenta.

Ciekawostką jest to, że port micro USB do ładowania akumulatora o pojemności 300 mAh umieszczono w lewej obudowie, a diodę informującą o ładowaniu w prawej. Obok portu USB z zaślepką widoczny jest też mały otwór mikrofonu do rozmów telefonicznych.

Audictus Winner - port ładowania akumulatora

W prawej obudowie umieszczono przyciski do sterowania muzyką i połączeniami głosowymi. Pojedyncze naciśnięcie klawisza + lub - powoduje przełączenie utworu, a przytrzymanie zmianę głośności. Z kolei przycisk zasilania służy do odtwarzania/pauzowania muzyki lub odbierania/rozłączania rozmów telefonicznych.

Ważnym dodatkiem jest też gniazdo 3,5 mm, które wykorzystać możemy do słuchania muzyki przez klasyczny przewód słuchawkowy. 

Audictus Winner - przyciski

Rdzeń pałąka jest stalowy. To dobrze, bo dzięki temu konstrukcja słuchawek jest wytrzymała i odporna na wyginanie, a przy okazji docisk jest odpowiednio duży i sprężysty.

Audictus Winner - pałąk metalowy

Na zewnątrz, w górnej części na pałąk nałożono plastikowe podkładki wraz z pokrywającą je syntetyczną skórą - taką samą jak w przypadku poduszek na uszy. Z tą jednak różnicą, że tutaj piankowe wypełnienie jest cieńsze i bardziej płaskie. Pałąk spoczywa wygodnie na głowie i nie męczy nawet w czasie dłuższego używania. Na skórze wytłoczono logo Audictus.

Pałąk moim zdaniem ma tylko jedną wadę - nie jest składany. Oznacza to, że nie będziemy w stanie zmniejszyć wymiaru słuchawek w celu ich łatwiejszego przenoszenia.

Zakres regulacji jest wystarczający, by założyć słuchawki nawet na dużą głowę, ale jeśli ktoś ma bardzo dużą i do tego bujną fryzurę, to moim zdaniem może mieć problem z prawidłowym umieszczeniem poduszek na uszach.

Audictus Winner - pałąk - poduszka

Przewód dołączony do kompletu ma aż 2,5 metra długości, co sprawia, że możemy go ze spokojem wykorzystać do słuchania muzyki z komputera, odtwarzacza stacjonarnego lub po prostu podłączyć do wyjścia w głośnikach biurkowych. Do telefonu też oczywiście pasuje, ale w tym przypadku lepiej jest korzystać z łączności bezprzewodowej Bluetooth.

Audictus Winner - przewód

W komplecie znajdziemy też płócienny worek w którym możemy przechowywać lub przenosić słuchawki.

Rozmowy telefoniczne

Jakość rozmów sprawdzałem w połączeniu ze smartfonem iPhone XS. Połączenia mogłem odbierać pojedynczym kliknięciem w przycisk zasilania. Głos moich rozmówców był słyszalny i zrozumiały, choć jego jakość była średnia (ani lepsza, ani gorsza niż w głośniku telefonu). Naturalnie jakość zależy od kilku czynników - np. włączonej funkcji VoLTE, jakości połączenia, siły sygnału, operatora komórkowego itp. Ważne jest to, że można się było dogadać w obie strony.

Audictus Winner - słuchawki Bluetooth

Czas pracy na baterii

Producent deklaruje do dziesięciu godzin pracy na jednym, pełnym ładowaniu. W moich testach słuchawki Audictus Winner przy pełnej głośności wytrzymywały około 7,5 godziny, ale był to poziom decybeli, którego moje uszy by nie były w stanie znieść przez tak długi czas. Zazwyczaj słuchałem muzyki przez Bluetooth w okolicach połowy głośności - nawet ponad 9 godzin.

Korzystałem z tych słuchawek w połączeniu ze smartfonem gdy byłem w ruchu oraz laptopem gdy pracowałem przy biurku. Niekiedy miałem je na uszach przez pół dnia, ale zazwyczaj przez około 2-3 godziny. W takim przypadku musiałem je ładować co 3-4 dni. Nie było to uciążliwe. Pełne ładowanie trwa do dwóch godzin, w zależności od tego czy podepniemy je do portu USB w komputerze, czy do dobrej ładowarki od telefonu.

Warto dodać, że naładowany akumulator nie jest konieczny do słuchania muzyki przez przewód.

Podstawowa specyfikacja:

  • Konstrukcja: nauszna, zamknięta
  • Łączność bezprzewodowa: Bluetooth 4.2, zasięg ok. 10 m
  • Łączność przewodowa: mini jack 3,5 mm, długość przewodu 2,5 m
  • Typ przetworników: dynamiczne
  • Średnica przetworników: 40 mm
  • Impedancja: 32 omów
  • Dynamika: 100 dB +/-3 dB
  • Czułość mikrofonu: - 45 dB
  • Pasmo przenoszenia: 20 - 20000 Hz
  • Mikrofon do rozmów telefonicznych: tak (w lewej obudowie)
  • Przyciski do sterowania: tak (w prawej obudowie)
  • Akumulator: 300 mAh
  • Deklarowany czas pracy: do 10 godzin
  • Deklarowany czas ładowania: do 2 godzin
  • Złącze ładowania: micro USB
  • Masa: 138 g

Przejdź na drugą stronę recenzji, by zapoznać się z jakością dźwięku i sprawdzić czy warto kupić słuchawki Audictus Winner.

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login