Przedstawiamy przewodnik, który pomoże odpowiednio skomponować zestaw komputerowy zapewniający maksimum doznań każdemu graczowi.
Co roku rynek zalewany jest tysiącami nowych gier, z których znaczna część przeznaczona jest na platformę PC. Branża rozwija się dość dynamicznie i w dalszym ciągu stanowi siłę napędową innej, ściśle powiązanej z nią branży - podzespołów komputerowych. Nowoczesne procesory i superwydajne karty graficzne mogą być z powodzeniem wykorzystywane w biznesie - np. w projektach typu CAD. Prawda jest jednak taka, że dla typowego użytkownika domowego nie liczą się zastosowania korporacyjne. Do komputera domowego zasiadamy po pracy lub po szkole aby odetchnąć, zagłębić się w świat ulubionej gry i nacieszyć imponującymi efektami graficznymi, klimatyczną oprawą dźwiękową oraz wciągającą fabułą.
Maksymalną jakość doznań audiowizualnych zapewni odpowiednio skomponowany zestaw komputerowy w którego skład wchodzi nie tylko dobry procesor i karta graficzna. Równie ważnym elementem jest szybki dysk SSD z którego uruchamiali będziemy system i gry, a także pojemny dysk HDD służący do magazynowania pokaźnej ilości filmów, zdjęć, muzyki i innych dokumentów. Nie można też zapominać o dużej ilości pamięci RAM i funkcjonalnej płycie głównej, do której podepniemy wszystkie te elementy. Entuzjaści rozgrywek wieloosobowych docenią sprzęt sieciowy cechujący się wysoką przepustowością i niskimi opóźnieniami.
Wszystko to umieszczone musi być w odpowiednio dużej i wytrzymałej obudowie, bardzo stabilnie zasilane oraz jeszcze wydajniej chłodzone. Nasz nowy komputer do gier nabiera bardzo ciekawych kształtów, ale tak naprawdę nie jest jeszcze w pełni funkcjonalną maszyną. Do szczęścia brakuje jeszcze dużego monitora o szybkim czasie reakcji matrycy, ergonomicznej klawiatury, precyzyjnie działającej myszki i wielokanałowego zestawu głośnikowego lub przynajmniej porządnych słuchawek z mikrofonem. W niniejszym poradniku doradzamy na jakie cechy sprzętu do gier powinniśmy zwracać szczególną uwagę.