Obudowa zasilacza została zabezpieczony plombą - jej zerwanie jest równoznaczne z utratą gwarancji, więc nie polecamy jej otwierać (również z uwagi na bezpieczeństwo). Czytelnicy nieznający i nieinteresujący się elektroniką mogą ominąć ten rozdział.
Chieftec Polaris bazuje na konstrukcji opracowanej przez CWT (Channel Well Technology). Producent zastosował topologię pół mostu + LLC + DC-DC, więc jest to wyższa półka wśród zasilaczy komputerowych.
Chłodzenie
Do chłodzenia elektroniki wykorzystano 120-milimetrowy wentylator PowerYear PY-1225M12S z łożyskiem ślizgowym. Prędkość obrotowa jest tutaj regulowana w zależności od obciążenia zasilacza (maksymalnie 2000 RPM). Szkoda, że zabrakło półpasywnego trybu pracy.
Strona pierwotna
Strona pierwotna obejmuje dwa filtry (kondensator typu X i dwa typu Y przymocowano do gniazda sieciowego). Na przewodach znalazł się dławik ferrytowy.
Na laminacie znalazł się bezpiecznik zabezpieczający przed zwarciem, warystor zabezpieczający przed przepięciami, a także przekaźnik i termistor NTC chroniące przed dużymi prądami rozruchowymi. Dalej znalazły się dwa mostki prostownicze GBU 1006F (wyposażono je w niewielki radiator).
Układ aktywnego PFC obejmuje cewkę, a także dwa tranzystory Infineon 60R120P7 oraz bliżej niezidentyfikowaną diodę Infineon (elementy te są chłodzone sporym radiatorem). Całością zarządza kontroler Infineon 3PCS01 – został on wyprowadzony na pionowej płytce drukowanej.
Główny kondensator to japoński model Nichicon (seria GG). Zastosowany model charakteryzuje się napięciem 400 V, pojemnością 680 µF i jest certyfikowany do pracy w temperaturze do 105 stopni Celsjusza.
Zasilacz wykorzystuje technologię pół mostu z układem rezonansowym LLC. Producent zastosował tutaj dwa tranzystory Infineon 60S180P7. Cewki i kondensatory zostały umieszczone w pobliżu radiatora.
Strona wtórna
Chieftec Polaris wykorzystuje konwersję DC-DC, ale tranzystory odpowiedzialne za prostowanie poszczególnych linii przeniesiono na rewersie płytki drukowanej (są chodzone niewielkimi radiatorami). Całością zarządza kontroler Anpec APW7159C – został on umieszczony na pionowej płytce drukowanej.
Filtrowaniem napięć wyjściowych zajmują się kondensatory Rubycon i Teapo (certyfikowane do pracy w temperaturze do 105 stopni Celsjusza). Dodatkowe kondensatory filtrujące umieszczono na płytce drukowanej do wpięcia modularnego okablowania.
W rogu laminatu umieszczono jeszcze układ SITI PS224, który odpowiada za zabezpieczenia OCP, OVP, UVP i SCP.