Obudowa zasilacza została zabezpieczony plombą - jej zerwanie jest równoznaczne z utratą gwarancji, więc nie polecamy jej otwierać (również z uwagi na bezpieczeństwo). Czytelnicy nieznający i nieinteresujący się elektroniką mogą ominąć ten rozdział.
Zasilacz został zaprojektowany przez firmę Channel Well Technology (CWT). Z tej samej platformy korzystają również słabsze modele Chieftec Power Smart 1250 W (GPS-1250C) i Navitas 1250 W (GPM-1250C).
Mimo większych wymiarów jednostki, elementy elektroniczne zostały ciasno upakowane (chociaż w niektórych miejscach pozostawiono puste miejsca lutownicze). Jakość wykonania nie budzi większych zastrzeżeń.
Chłodzenie
Do chłodzenia komponentów wykorzystano 140-milimetrowy wentylator Yate Loon D14BM-12 z podwójnym łożyskiem kulkowym. Maksymalna prędkość obrotowa zastosowanego "śmigiełka" wynosi 1400 RPM, ale mniej więcej do 250-280 W obciążenia pozostawało ono wyłączone.
Strona pierwotna
Sekcja prostowania bezpośrednio graniczy ze scalakiem odpowiedzialnym za zabezpieczenia, więc producent oddzielił ją pomocą dodatkowego ekranowania
Etap filtrowania wygląda wzorowo. Przy gnieździe sieciowym znalazł się kondensator poliestrowo-metalizowany typu X, natomiast na głównym laminacie umieszczono dwa ceramiczne typu Y, kolejny poliestrowo-metalizowany typu X i kolejne dwa typu Y. Nie zabrakło też bezpiecznika i warystora MOV.
Dalej umieszczono trzy mostki prostownicze GBU 1006 (wyposażono je w dwa solidne radiatory).
Za sekcję APFC odpowiadają dwa tranzystory Infineon Technologies SPW35N60C3 i dwie diody (niestety nie byliśmy w stanie odczytać ich oznaczeń). Wszystkie układy wyposażono w radiator. Tuż obok umieszczono pionową płytkę z kontrolerem (też nie byliśmy w stanie odczytać jego oznaczenia).
Główne kondensatory wyprodukowała firma Nichicon – są to modele z serii GN(M) o pojemności 680 µF przy napięciu zasilającym 400 V (łącznie 1360 µF). Obydwa oczywiście certyfikowane do pracy w temperaturze do 105 stopni Celsjusza.
Za przełączanie odpowiadają cztery tranzystory, które przymocowano do kolejnego radiatora (oznaczenia nieczytelne). Mamy do czynienia topologią rezonansową wraz z synchronicznym prostownikiem - kontrolę sprawuje tutaj układ Champion CM6901X.
Strona wtórna
Po stronie wtórnej oczywiście znalazły się konwertery DC-DC. Tranzystory odpowiedzialne za linię 12 V (10 szt. OptiMOS 031N06L) przeniesiono na dwie dodatkowe płytki drukowane, natomiast te za linie 3,3 i 5 V umieszczono na płytce do wpięcia modularnego okablowania (4x M30060 i 4x M300D). Całością zarządza kontroler Anpec APW7159.
Filtrowaniem napięć wyjściowych zajmuje się bateria kondensatorów polimerowych chińskiej marki Chinsan (seria GT). Oprócz tego zastosowano kondensatory elektrolityczne – są to modele Nippon Chemi-Con (serie KZE i KY) certyfikowane do pracy w temperaturze do 105 stopni Celsjusza.
Na kolejnej płytce drukowanej umieszczono układ SiTi PS229 – odpowiada on za zabezpieczenia OVP, UVP, SCP, OCP, OPP i OTP.
Płytkę do wpięcia modularnego okablowania podpięto kabelkami - producent zastosował tutaj więcej, ale cieńszych przewodów (18AWG). Na laminacie umieszczono kilka kondensatorów polimerowych, które dodatkowo wspomagają filtrowanie napięć.