Halo Wars 2 - testy wydajności kart graficznych
Gry komputerowe

Halo Wars 2 - testy wydajności kart graficznych

przeczytasz w 2 min.

Premiera Halo Wars 2 już za nami. Sprawdzamy jakie karty graficzne zapewniają w niej komfortową rozgrywkę.

Ocena benchmark.pl
  • 4,5/5

Halo Wars 2 to kolejny duży tytuł wydany w ramach programu Xbox Play Anywhere, dostępny dla posiadaczy konsoli Microsoftu oraz PC z systemem Windows 10. Naturalnie w przypadku tego ostatniego gra została udostępniona za pomocą zintegrowanego z nim sklepu, a także w wersji pudełkowej.

Platforma UWP niesie to za sobą szereg ograniczeń i problemów, o których pisaliśmy już wielokrotnie. I choć Microsoft konsekwentnie ją udoskonala to nadal pozostawia ona sporo do życzenia, szczególnie w aspekcie funkcjonalności. Nie bez znaczenia są również ceny gier w sklepie producenta, które jak na standardy PC są wysokie.

Halo Wars 2 PC

Halo Wars 2 to klasyczna strategia czasu rzeczywistego, która oferuje dodatkowo kilka innych ciekawych trybów rozgrywki. Jednym z nich jest Blitz, który w pewnym sensie jest karcianką. Nie zmienia to jednak faktu, że całość aspiruje do miana najlepszego RTSa dostępnego na konsolę Xbox One.

Niesie to jednak za sobą sporo ograniczeń i dziwnych rozwiązań, szczególnie z perspektywy gracza komputerowego. Najbardziej irytującą rzeczą zdecydowanie jest interfejs menu oraz użytkownika. Ten pierwszy woła o pomstę do nieba. Przebicie się przez (dosłownie) kilkanaście stron aby przypisać klawisze / skróty klawiszowe do każdego trybu rozgrywki potrafi doprowadzić do sporej frustracji już na początku zabawy.

Halo Wars 2 PC

Sama rozgrywka jest relatywnie przyjemna i w gruncie rzeczy bardzo prosta, przywodzi na myśl klasyka gatunku - C&C: Red Alert 2. I wszystko byłoby świetnie gdyby nie fakt, że gra cierpi na liczne pomniejsze problemy, które potrafią skutecznie zirytować nawet największego fana RTSów. To jednak temat na oddzielną recenzję.

Pod względem wizualnym Halo Wars 2 prezentuje się przyzwoicie. Modele, tekstury oraz oświetlenie z pewnością mogą się podobać, szczególnie jeśli porównany je do innych gier z tego gatunku. Patrząc jednak bez takiego ograniczenia i przez pryzmat współczesnych produkcji na PC to raczej nie ma czego tutaj chwalić.

Halo Wars 2 PC

Wymagania sprzętowe

Specyfikacje podane przez producenta, nie budzą większych zastrzeżeń. No może nie licząc nieco niefortunnego zestawienia i5-4690K z FX-8350 przy wymaganiach rekomendowanych. Co jednak ważniejsze - wygląda na to, że Halo Wars 2 do przyjemniej zabawy nie wymaga topowego sprzętu.

Wymagania minimalne

  • System: Windows 10 (64-bit)
  • Procesor: Intel i5-2500 / AMD FX-4350
  • Karta graficzna: nVidia GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD 7750
  • Pamięć: 6 GB RAM
  • Miejsce na dysku: 26 GB

Wymagania zalecane

  • System: Windows 10 (64-bit)
  • Procesor: Intel Core i5-4690K / AMD FX-8350
  • Karta graficzna: nVidia GeForce GTX 1060 / AMD Radeon RX 480
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Miejsce na dysku: 26 GB

Halo Wars 2 PC

Założenia testowe

Halo Wars 2 udostępnia szereg gotowych zestawów poziomu detali. Jak się jednak okazało w trakcie naszych testów, praktycznie każda współczesna karta graficzna podoła wyzwaniu przy ustawieniach ultra przy założeniu, że ograniczymy się do rozdzielczości FullHD.

Pomiarów dokonaliśmy na mapie Ashes, 3 na 3 w trybie deathmatch w końcowej fazie rozgrywki - w trakcie zdobywanie bazy wroga przy praktycznie maksymalnym chaosie wizualnym na ekranie. Warto o tym pamiętać, ponieważ na początku zabawy czy eksplorując mapę wyniki były od 40 do 70% wyższe.

Naszym zdaniem jednak nic tak nie irytuje w tego typu grach jak złudzenie płynnej animacji, gdzie przez sporą część rozgrywki mamy powiedzmy średnio 50 kl/s, a w momencie dużej potyczki robi się z nich... pokaz slajdów.

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login