Czy HTC Desire 19+ ma dobry aparat?
- aparat tylny (podstawowy): 13 Mpx, f/1.85
- aparat tylny (szerokokątny): 8 Mpx, f/2.4, 120 stopni
- aparat tylny (głębia): 5 Mpx, f/2.2
- aparat przedni: 16 Mpx, f/2.0
- filmy (tył): Full HD 30 kl/s
- filmy (przód): Full HD 30 kl/s
- stabilizacja optyczna: nie
- lampa LED: tak (z tyłu)
Konfiguracja głównego aparatu wygląda na pierwszy rzut oka bardzo obiecująco. Idąc od góry, mamy tutaj bowiem do czynienia z obiektywem szerokokątnym (120 stopni) 8 Mpx, obiektywem głównym 13 Mpx z przysłoną f/1.85 oraz obiektywem 5 Mpix służącym do wykrywania głębi obrazu i wykonywania zdjęć bokeh (z rozmazanym tłem). Na jakie efekty przekłada się to w praktyce?
W przypadku obiektywu głównego można mówić o zdjęciach cechujących się dość dobrą jakością, jeśli ktoś nie zalicza się do największych pasjonatów mobilnej fotografii to powinny okazać się one wystarczające. Reprodukcja kolorów jest tu bardzo poprawna.
Niestety w przypadku obiektywu szerokokątnego nie jest już tak dobrze. Zdjęciom niekiedy brakuje szczegółowości, są nieostre, a kolory przytłumione. Różnica pomiędzy zdjęciami z obydwu wymienionych obiektywów jest naprawdę duża i uwypukla się wraz z pogarszającymi się warunkami świetlnymi.
HTC Desire 19+ - zdjęcie z aparatu tylnego, obiektywu podstawowego
HTC Desire 19+ - zdjęcie z aparatu tylnego, obiektywu szerokokątnego
HTC Desire 19+ - zdjęcie z aparatu tylnego, obiektywu podstawowego
HTC Desire 19+ - zdjęcie z aparatu tylnego, obiektywu szerokokątnego
Jeśli chodzi o trzeci obiektyw, ten do rozmywania tła, dobrze wywiązuje się ze swojej roli. Do jego działania nie można mieć absolutnie żadnych zastrzeżeń.
Aplikacja aparatu jest prosta w obsłudze, pozwala łatwo przełączać się pomiędzy poszczególnymi obiektywami czy aparatami głównym i przednim. Producent pokusił się tu nawet o tryb profesjonalny umożliwiający ręczną regulację wybranych parametrów zdjęć.
HTC Desire 19+ - przykładowe zdjęcia z aparatu tylnego, obiektywu podstawowego i bokeh
Aparat przedni cechuje się z kolei rozdzielczością 16 Mpx i przysłoną f/2.0, a także automatycznym HDRem. Jakość selfie wypada zadowalająco. Jeśli nie jesteś wiodącą instagramerką to HTC Desire 19+ powinien w zupełności wystarczyć do amatorskich autoportretów. Młodsi być może ucieszą się też z trybu Naklejki AR (dostępny jest także w głównym aparacie).
HTC Desire 19+ - zdjęcie z aparatu przedniego
Głównym aparatem można rejestrować filmy z maksymalną rozdzielczością Full HD w 30 kl/s. Wyglądają dobrze, ale jeśli miało się w ręku aparaty z wyższych modeli, można odnieść wrażenie, że zarejestrowane materiały mogłyby być bardziej szczegółowe, a ustawianie ostrości skuteczniejsze.
Czy warto kupić HTC Desire 19+?
HTC Desire 19+ ma kilka argumentów, które przemawiają na jego korzyść. Chociaż stylistyka to rzecz gustu, większość patrzących na HTC Desire 19+ nie powinna mu mieć nic do zarzucenia. Mimo wykorzystania tworzywa sztucznego jakość wykonania również wypada dobrze. Smartfon wygodnie leży w dłoni i jest dość lekki. Producent zastosował tu zadowalający ekran IPS HD+ i szerokie zaplecze komunikacyjne. Co więcej, bluetooth 5.0, szybkie Wi-Fi „ac” (2.4 & 5 GHz) i NFC to zestaw, którego nie znajdziemy w wielu smartfonach dostępnych za podobne pieniądze. Dodając do tego solidną baterię, cała konstrukcja zaczyna jawić się interesująco.
HTC Desire 19+ dobrze sprawdza się w podstawowych zastosowaniach, system i najważniejsze aplikacje działają na nim sprawnie i bez zarzutu. Nie jest jednak najlepszą propozycją dla graczy.
Jakie jest Wasze zdanie na temat tego modelu? Czy widzicie w nim propozycję wartą zakupu?
Ocena HTC Desire 19+
- ciekawa, wpadająca w oko stylistyka
- poprawna jakość wykonania
- zadowalający czas pracy na baterii
- dość dobra jakość ekranu
- możliwość korzystania z dwóch kart SIM
- Bluetooth 5.0 i szybkie Wi-Fi „ac” (2.4 & 5 GHz)
- łączność zbliżeniowa NFC
- zadowalająca jakość selfie
- wyjście słuchawkowe 3,5 mm
- stosunkowo niska wydajność
- obiektyw szerokokątny mógłby być lepszy
- brak żyroskopu (na szczęście jest akcelerometr)
Warto zobaczyć również:
- Redmi Note 8 Pro czy Redmi Note 8T - który lepszy?
- Plus ma dla Was świąteczną niespodziankę i telefony, których nie kupicie nigdzie indziej
- Polecane smartfony do 1000 zł - TOP 10
Komentarze
7No niech mi to ktoś sensownie wytłumaczy - piszą SoT wynosi te 6h, a ciągłe odtwarzanie filmu 16h ... no ale oglądanie wideo to włączony ekran no tak czy nie?
To oni jeszcze są?