Punkt 1 - podłączenie sprzętu
Początek jest prosty. Podłączamy zasilanie do płytki Galileo 2 (zasilacz dołączony do zestawu, wraz kompletem wtyczek używanych w różnych krajach) i podłączamy ją do komputera za pomocą kabelka micro USB - USB.
System Windows będzie próbował zainstalować sterowniki urządzenia, ale ich nie znajdzie. Nie przejmuj się tym. Niestety, do sprzętu nie dołączono prostego instalatora, który za jednym kliknięciem załatwi wszystkie sprawy, ale z instalacją sterowników i oprogramowania poradzi sobie każdy nieco bardziej zaawansowany użytkownik.
Punkt 2 - instalacja oprogramowania i sterowników
Na początku pobierz oprogramowanie Galileo Arduino IDE. W przypadku Windows rozpakuj archiwum do wybranej lokalizacji - program nie wymaga instalacji.
W menedżerze urządzeń wybierz Inne Urządzenia / Gadget Serial i kliknij na opcję "Aktualizuj oprogramowanie sterownika". Wskaż ręcznie ścieżkę w rozpakowanym archiwum Arduino-1.5.3\hardware\arduino\x86\tools.
Zainstaluj sterowniki. Po ich prawidłowej instalacji płyta Galileo pojawi się w urządzeniach Porty.
Punkt 3 - konfiguracja i aktualizacja firmware
Uruchom oprogramowanie Galileo Arduino IDE. Z menu Narzędzia, przejdź do opcji Płytka i wskaż posiadany przez siebie model.
Poniżej znajduje się opcja Port Szeregowy - wskaż port jaki widnieje w menedżerze urządzeń.
Przejdź do menu pomoc i wybierz opcję Galileo Firmware Update.
Jeśli platforma będzie wymagać aktualizacji, zostaniesz o tym poinformowany.
Proces trwa kilka minut, a w jego czasie nie można odłączać Galileo od prądu, bądź odłączać kabla USB.
Sprawdź poprawność działania sprzętu uruchamiając przykładowy projekt. Z menu Plik przejdź do opcji Przykłady, a następnie 01.Basics i wybierz przykład Blink. Program otworzy nowe okno, a wtedy wybierz opcję Załaduj. Po chwili płyta zasygnalizuje działanie programu migając diodą.
Proces instalacji przeprowadziliśmy na komputerze z systemem Windows 7, ale sprawdziliśmy to również na Windows 10. Cały proces przebiega właściwie tak samo, z wyjątkiem tego, że na Windows 10 sprzęt od razu był wykrywany jako port COM.
Punkt 4 - projekt
Zbuduj Gwiazdę Śmierci, pamiętając o przeprojektowaniu systemu wentylacyjnego.
fot. starwars.wikia.com