Jaka hulajnoga do szkoły? W dzisiejszych czasach: najlepiej elektryczna. Taki pojazd pozwala szybko, sprawnie i bezpiecznie dostać się dziecku do z punktu A do punktu B – na przykład z przystanku autobusowego do samego budynku. Jakie modele są szczególnie godne uwagi?
Niewielka waga, proste składanie, duży zasięg i solidna konstrukcja to cechy, które musi spełniać dobra elektryczna hulajnoga dla dziecka, aby faktycznie pozwalać mu sprawnie i bezpiecznie docierać do szkoły każdego dnia. Równocześnie powinna być dość szybka, aby frajdę dawać także po szkole – w czasie relaksu po nauce.
Jaką hulajnogę kupić dziecku na powrót do szkoły (...i ze szkoły)? Odpowiedź może być różna w zależności od tego, ile możesz wydać, czego oczekujesz i w jakim wieku jest użytkownik. Dlatego też mamy nie jedną, lecz kilka propozycji…
Dobra hulajnoga do szkoły podstawowej – KooWheel E3
Na początek: KooWheel E3, a więc dobra hulajnoga dla najmłodszych. Jeśli dziecko, dla którego szukasz „maszyny” chodzi do podstawówki, ten model będzie jak znalazł. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że waży niecałe 4 kilogramy. Nie bez znaczenia jest też to, że E3 rozpędza się jedynie do 10 km/h, więc możesz mieć pewność, że dzieci nie będą szaleć, a będą – bezpieczne.
Pozytywny wpływ na bezpieczeństwo mają również: poliuretanowe koła, LED-owe oświetlenie i sprawny hamulec nożny. Minusem zaś może być niewielki zasięg (do 5 km), ale za to ładowanie trwa jedynie półtorej godziny.
Kawasaki KX-FSKID5.5 dla nastolatka
Ciekawą alternatywą jest Kawasaki KX-FSKID5.5, hulajnoga kierowana do nieco starszych dzieci – powiedzmy – najmłodszych spośród nastolatków. To już nieco cięższa konstrukcja, ale wynika to przede wszystkim ze względu na mocniejszy silnik i pojemniejszy akumulator, a także solidniejszy szkielet.
Hulajnoga Kawasaki rozpędza się do 12 km/h, a gdy naładuje się jej akumulator do pełna, można przejechać na niej nawet 10 kilometrów. Większe niż w przypadku propozycji KooWheel koła zapewniają też większy komfort jazdy po nierównych chodnikach – innymi słowy: w naszych realiach sprawdzi się idealnie.
Frugal Twist – nieco większe możliwości za nieco większe pieniądze
Jeśli możesz sobie pozwolić na nieco większy wydatek i wobec takiego pojazdu masz większe wymagania, to Frugal Twist może cię zainteresować. Tej hulajnodze nie brakuje niczego w porównaniu do dwóch poprzednich modeli, ale jeśli chodzi o możliwości, to są one zdecydowanie większe…
Zacznijmy od maksymalnej prędkości – ta wynosi tu aż 23 km/h, więc trasę z domu do szkoły i z powrotem pokonać można w bardzo krótkim czasie. Żadnym problemem nie jest też zasięg hulajnogi, który wynosi 13 km. Na liście plusów znajdują się też: 6-calowe koła, sprawne amortyzatory i wyświetlacz, dzięki któremu zawsze ma się sytuację pod kontrolą.
Co też nie jest bez znaczenia, hulajnoga waży tylko 7,5 kilograma, a jej złożenie zajmuje tyle, co nic. Z jej wnoszeniem i znoszeniem po schodach czy przenoszeniem do autobusu nikt nie powinien mieć więc problemu.
Razor E90 Power Core, czyli duża frajda dla najmłodszych
Na uwagę zasługuje też Razor E90 Power Core z (zamontowanym bezpośrednio w tylnym kole) silnikiem, który jest zarazem wydajny i energooszczędny. Efekt? Możliwość nieprzerwanego jeżdżenia nawet przez 80 minut z prędkością sięgającą 16 km/h. Dodajmy do tego szeroką platformę i stalową konstrukcję, a otrzymamy naprawdę ciekawy model.
Podkreślmy jednak, bo to niezwykle istotne, że hulajnoga Razora to propozycja dla najmłodszych, a maksymalne obciążenie wynosi 54 kg.
Motus Scooty 6.5 Fit Lovers Edition to dobra hulajnoga dla każdego
Nieważne, czy jeździć będzie na niej dziecko z podstawówki czy nastolatek zaraz przed maturą, Motus Scooty 6.5 Fit Lovers Edition to godna polecenia hulajnoga elektryczna – solidna, bezpieczna i dobrze wyposażona.
Dzięki maksymalnej prędkości na poziomie 23 km/h, „sześcipółka” pozwala poczuć wiatr we włosach, a pojemny akumulator sprawia, że przejechanie 17 km od ładowania do ładowania to żaden kłopot. Silnik w połączeniu z 6,5-calowymi kołami umożliwia pokonywanie nawet 15-stopniowych wzniesień, a amortyzatory eliminują wszelki dyskomfort związany z jazdą po nierównościach.
Tak duża prędkość cię przeraża? Jako rodzic w aplikacji możesz ustawić limit: do 5 lub 15 km/h. Docenisz też pewnie światła z przodu i z tyłu oraz dzwonek. A dziecko…? Wystarczy, że się odepchnie i rozpoczyna się zabawa…
Komentarze
3No chyba że chcemy mieć z dziecka tłustą świnkę z krzywymi nogami :)