miniRecenzja wyróżniona! |
Dziewięć programowalnych elementów sterujących i trzy wprowadzone profile. Do każdego profilu można przypisać jeden z siedmiu kolorów. Kształt pasujący do każdej dłoni. Wygodna praca zarówno w lewej, jak i w prawej ręce, jak również dla osób z małymi dłońmi. Wytrzymałe przyciski, czujnik o rozdzielczości 2500 dpi. Automatyczne wykrywanie programów pozwala na rozpoznanie gry i odpowiednie dopasowanie elementów sterujących. Logitech zapewnia, że ta mysz wytrzyma wiele misji — jej przyciski ponoć zniosą do 10 milionów kliknięć.
Platforma testowa
Zawartość opakowania
W wypadku G300 jest bardzo skromnie: mysz, instrukcja ,kartonik.
Specyfikacja techniczna
- sensor optyczny o rozdzielczości 250-2500 DPI
- częstotliwość sondowania 125-1000 Hz
- dziewięć programowalnych przycisków
- interfejs USB
- konfigurowalne podświetlenie
- teflonowe ślizgacze
- długość kabla: 2 m
- wymiary: 112 x 73 x 35 mm
- waga 85 gramów
- Kompatybilność: XP, Vista, 7
Oprogramowanie i instalacja
Aby cieszczyć się pełną funkcjonalnością myszy musimy pobrać i zainstalować oprogramowanie Logitech Gaming Software ze strony www.logitech.com . Poniższy materiał ukaże jak to zrobić.
Logitech Gaming Software jest aplikacją bardzo przejrzystą i intuicyjną. Została podzielona na dwa tryby: pamięć wbudowana modelu G300 oraz automatyczne wykrywania gier.
Pierwszy tryb może nam sie przydać w codziennym użytkowaniu pc podczas pracy z pakietem biurowym, przeglądarka internetową czy też programem graficznym. Klawisze mają przypisane proste funkcje takie jak: kopiowanie, wklejanie, wycinanie, dalej, wstecz, mogą one jednak bardzo ułatwić nam codzienną pracę.
Całą magię odkrywamy dopiero gdy przejdziemy w tryb automatycznego wykrywania gier. Dopiero tutaj możemy zobaczyć co ma do zaoferowania nam G300. Do wyboru mamy gotowe profile gier które są cały czas aktualizowane przez producenta, albo możliwość przypisania funkcji przyciskom myszy samemu. Jeśli gra nie znajduje sie na liście gotowych profili możemy sami zaprogramować przyciski tak jak nam wygodnie lub możemy modyfikować gotowe profile.
O tym na jaki jesteśmy aktualnie profilu informuje nas jeden z ośmiu kolorów podświetlenia, które odpowiadają konkretnemu profilowi. Gotowe profile sprawują sie świetnie i bardzo ułatwiają grę testów profilów dokonałem w grach Wiedźmin oraz S.T.A.L.K.E.R. Czyste Niebo.
Budowa
Logitech Gaming Mouse G300 została zaprojektowana dla osób prawo i lewo ręcznych, co czyni ja uniwersalną. Na pierwszy rzut oka widać, że myszka została wykona z materiałów wysokiej jakości. Grzbiet gryzonia został wykonany z lakierowego na mat plastiku, dla wygody użytkowania został specjalnie wyprofilowany.
Boki myszki zostały wykonane z gumowanego plastiku, przypominającego strukturą plaster miodu. Ponadto zostało w nich umieszone podświetlenie, które informuje nas o wybranym profilu.
Na spodzie myszy znajdziemy trzy teflonowe ślizgacze, jeden duży umieszczony z przodu urządzenia oraz dwa mniejsze z tyłu. Sensor optyczny został umieszczony z lewej strony urządzenia.
Mysz została wyposażona w 9 w pełni programowalnych przycisków. Wszystkie zostały umieszczone na grzebiecie urządzenia dzięki czemu są naprawdę wygodne w użytkowaniu. Dla użytkownika przyzwyczajonego do przycisków programowalnych umieszczonych z boku urządzania może wydawać się to nie praktyczne oraz nie wygodne. Na szczęście jest wręcz przeciwnie, wynika to jedynie z kwestii przyzwyczajenia się.
Scroll w porównaniu do używanych przeze mnie myszy Logitech nie należy do największych. Jest na szczęści bardzo wygodny, działa bardzo płynnie nie skrzypiąc przy tym, a dzięki gumowaniu jest bardzo przyjemny w dotyku.
Porównanie z innymi gryzoniami
W tej części postaram się pokazać jak wizualnie Logitech G300 prezentuje się w porównaiu z Logitech M305 i Logitech MX 600 oraz jak leży w dłoni.
Jak widać Logitech G300 pomimo swych nie dużych rozmiarów jak na mysz gamingową świetnie leży w tak dłużej dłoni jak moja.
Użytkowanie
Mysz jest wyśmienita nie tylko do grania także do pracy na co dzień. Doskonale leży w dłoni, nie męczy jej, ani nadgarstka. Na uwagę zasługuje gumowane miejsce na kciuk, docenią to użytkownicy spędzający wiele godzin przy komputerze. G300 sunie świetnie zarówno po podkładce jak i zwykłej powierzchni takiej jak na przykład laminat biurka. Na uwagę zasługują także materiały z jakich została wykona. Dzięki najwyższej jakości nie widać na niej żadnych zabrudzeń powstający podczas użytkowania.
Testy
Do testów użyłem dwóch aplikacji VMouseBench oraz Mouse Rate Checker. Odbywały sie one pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 7 64 bity Home Premium. Rozdzielczości w jakich zostały wykonane testy to: 500, 1000,1500,2500 DPI.
Rozdzielczość rzeczywista:
Do testu użyłem aplikacji VMouseBench w wersji 0.0.7a. Dzięki niemu będziemy mogli sprawdzić czy rozdzielczość pokrywa się z tą podaną przez producenta sprzętu czy też nie.
500 DPI
1000 DPI
1500 DPI
2500 DPI
Częstotliwość przesyłania danych:
Do testu użyłem aplikacji Mouse Rate Checker w wersji 1.1b. Test przeprowadziłem przy czterech szybkościach sondowania położenia myszy: 125,250,500,1000 Hz.
125 Hz
250 Hz
500 Hz
1000 Hz
Interpolacja:
Do testu użyłem aplikacji VMouseBench w wersji 0.0.7a. Polegał na powolnym przesunięciu myszy w poziomie z wciśniętym LPM. Poniższy screen prezentuje wyniki testu.
Akceleracja wsteczna:
Do tego testu użyłem trzech gier Mafii II, Shoguna 2 Total War oraz S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyta. Polegał on na energicznym ruchu myszą i sprawdzeniu czy bohater patrzy tam gdzie zakładałem. Mysz bez problemu przeszła ten próbę na 5 z plusem.
Podsumowanie
Logitech Gaming Mouse G300 jest urządzeniem wartym swojej cenny. Na uwagę zasługuje doskonałe wyprofilowanie myszy co przekłada się na komfort użytkowania. Mysz wykona jest z materiałów najwyższej jakości przez co jest przyjemna w dotyku i nie drażni skóry dłoni, przez gumowane boki pewnie trzyma się w dłoni. Inną zaletą jest uniwersalność, korzystać z niej mogą osoby zarówno prawo jak i lewo ręczne. Do wad można zaliczyć dosyć ubogie wyposażanie oraz mało elastyczny przewód usb.
Zapraszamy do zamieszczania ciekawych artykułów i zdobywania punktów, które możecie wymienić w sklepie internetowym lub "zmaterializować" w gotówkę :) Liczymy na świetne publikacje i wysoką jakość. | miniRecenzje od A do Z PORADNIK | Zobacz ostatnie MRM minirecenzje miesiąca |
Komentarze
41jedyne co mnie zastanawia czemu zaprzestali na 2500dpi jak to ma byc myszka dla graczy nom i brakuje chociaz jednego testu w grze (np filmik nagrany tak jak z instalacja jest pokazane) no ale kto patrz na takie badzieewia artukul jak najbardziej dobry :)
Myszka ciekawe wygląda, sporo przycisków . Chętnie bym ją przetestował i sprawdził jej ergonomie jak i precyzje Jeśli chodzi o sensor nie ma to zbyt wielkiego znaczenia czy jest scentralizowany czy lekko przesunięty w prawą stronę.
@ michas002
Ja uzywam 3300DPI do codziennej pracy, a okolo 4000DPI w grach np nowym Batmanie.
Konczac, fajna recka. Podoba mi sie, ze jest to myszka tez dla leworecznych ludzi. Moj kuzyn moze sie ucieszyc z prezentu bo cholernie ciezko znalezc mu myszke do grania.
Wypróbowałem produkty firmy Natec - ok ale bez szału. Dość awaryjne. Miałem 3 egzemplarze tych myszek z czego dwie zostały wymienione na gwarancji - za to żadnego problemu z tym nie było.
Mam też E-Blue Mazera - myszka jak najbardziej w porządku.
G300 polecił mi kolega - nie byłem przekonany. Ale trafiła się okazja kupić takową - lekko używaną za mniej wiecej 1/3 ceny.
Więc zakupiłem i jestem szczerze w niej zakochany.
Świetna mysz.
Fajna w obsłudze i łatwa w konfiguracji (soft).
Do tego zmiana kolorków podświetlenia niesamowicie cieszy.