Krótkie testy obejmowały jeden programik Mouse Rate Checker oraz "rysowanie" w Paincie.
Test sprawdzający częstotliwość raportowania zmian położenia myszki wypadł zgodnie z tym, co twierdzi producent - wynik dla obu myszek wynosił ok. 125 Hz, czyli jest w normie.
Często szybsze ruchy myszy są przenoszone na ekran z błędami. Myszy Logitecha nie mają z tym problemu - odwzorowanie ruchu kursora zawsze jest precyzyjne, co sprawdziliśmy starą metodą w Paincie. Sprawdziliśmy także działanie myszek na szkle - również z taką powierzchnią nie mają problemów i technologia Darkfield spisuje się bardzo dobrze.
Logitech Anywhere
Logitech Performance
Wrażenia z użytkowania
W przypadku tanich myszy bezprzewodowych często można spotkać się z opóźnieniem przy przesyłaniu sygnału. Kursor wykonuje wówczas ruch dopiero po kilkudziesięciu milisekundach. Takie myszy nadają się do pracy i wówczas nie powinny zanadto irytować, natomiast zupełnie nie nadają się do dynamicznych gier, zwłaszcza strzelanek. Nowe myszki Logitecha działają bez zauważalnych opóźnień i dobrze spisują się także w grach. Nie powinno to jednak dziwić: Logitech Performance i Anywhere to stosunkowo drogie myszki, więc muszą oferować wysoką jakość zarówno działania, jak i wykonania.