Mimo zastosowania obudowy o podwyższonej wytrzymałości, Defy Mini jest naprawdę lekkim telefonem - waży zaledwie 107 g. Wymiary zewnętrzne są niewielkie, choć sama grubość obudowy mogłaby być mniejsza (12,5 mm). Ergonomia jednak to mocna strona tego urządzenia - leży komfortowo w dłoni, a poszczególne przyciski zostały umieszczone we właściwych miejscach.
Jakość wykonania: dobry plus Ergonomia: dobry Sterowanie dotykiem: zadowalający plus |
W części przedniej pod odpornym na typowe zarysowania szkłem Gorilla Glass znalazł się wspomniany wcześniej wyświetlacz TFT LCD oraz kamerka VGA, ale producent dorzucił także czujnik oświetlenia (automatyczna regulacja jasności podświetlenia ekranu), czujnik zbliżeniowy (wyłączanie podświetlenia w czasie rozmowy po przyłożeniu telefonu do ucha) oraz maleńką diodę informującą o stanie baterii.
Pod ekranem widoczne są cztery typowe dla Androida 2.x przyciski – MENU (menu podręczne), HOME (wyjście na pulpit główny lub po przytrzymaniu wyświetlenie listy aplikacji), BACK (cofnięcie do poprzedniego menu) oraz SEARCH (wyszukiwanie tekstowe lub głosowe). Wszystkie przyciski są pojemnościowe i podświetlane na biało.
Pod przyciskami widoczna jest metalowa siateczka, za którą kryje się mikrofon.
Głośnik/dźwięk: zadowalający plus |
Tylna klapka to duży atut Motoroli. Jest wytrzymała, a przy okazji ma miękką powierzchnię, która wyraźnie poprawia przyczepność obudowy do dłoni. W górnej części widoczny jest obiektyw aparatu wraz z diodą LED, natomiast w części dolnej widzimy suwak służący do blokowania klapki oraz umieszczony obok niego głośnik zewnętrzny. Jakość rozmów telefonicznych jest naprawdę dobra, natomiast dźwięk z głośniczka zewnętrznego jest raczej słaby (nawet jak na tą klasę sprzętu).
Dolna krawędź smartfona daje dostęp do szczeliny służącej do otwierania tylnej klapki (narożnik obudowy).
Na lewym boku znajdziemy port micro USB, służący do komunikacji z komputerem i ładowania baterii. Został on zabezpieczony gumową zaślepką tak, aby do wnętrza obudowy nie dostawał się kurz i (częściowo) woda. Zabezpieczenie nie jest całkowicie wodoszczelne, ale odporne na typowe zachlapania (np. deszcz, rozlany napój).
Prawy bok urządzenia daje dostęp do podłużnego, czarnego przycisku „+/-”, służącego do szybkiej zmiany głośności rozmowy, dzwonka i multimediów. Oprócz niego do dyspozycji użytkownika oddano sprzętowy spust migawki aparatu.
Na górnej krawędzi znajduje się wyjście słuchawkowe (również zabezpieczone gumową zaślepką), a także przycisk służący do włączania i wyłączania urządzenia oraz blokowania ekranu.
Aby zdemontować tylną klapkę podważamy ją paznokciem u dołu i odchylamy ku tyłowi. Sama czynność jest prosta, ale klapka została zaprojektowana tak, by trzymać się obudowy maksymalnie silnie, więc najpierw musimy odbezpieczyć ją suwakiem, a potem użyć sporej siły, żeby ją odczepić. Przy odrobinie wprawy nie powinno to zająć więcej niż 5-6 sekund.
Sloty kart microSD oraz SIM znajdują się pod baterią, więc aby je wymienić musimy uprzednio wyłączyć smartfona.
Zasilacz dołączany do zestawu jest dwuczęściowy - składa się z części głównej wtykanej w gniazdko sieci elektrycznej i z kabelka USB-micro USB.
W zestawie oprócz telefonu, zasilacza i kabelka USB znalazł się też przewodowy, douszny zestaw słuchawkowy (dość niskiej jakości), karta microSD o pojemności 2GB i komplet instrukcji.