Menu OSD – iiyama B2206WS
iiyama B2206WS ma dobrze rozplanowane menu, ale o mdłych kolorach, przez co jest trochę mało wyraźne. Daje możliwość regulacji korekty gamma (trzy tryby, niezbyt mocno się od siebie różniące) oraz włączenia trybu ECO. Ten ostatni ma trzy parametry, zmniejszające zużycie energii: -5, -10 i -15W.
W menu znajduje się też funkcja Automatic Contrast Reduction, która jednak działa tak sobie. Automatycznie dostosowuje kontrast/jasność do wyświetlanego na ekranie obrazu, jednak odbywa się to skokowo i mało płynnie. Jest też opcja zmiany trybu skalowania (Aspect Ratio) – do wyboru Aspect (skalowanie z zachowaniem proporcji i czarne paski po bokach) lub Full (skalowanie na całą powierzchnię ekranu). Przy pomocy pierwszego przycisku od lewej można szybko przełączać źródło sygnału bez konieczności wchodzenia do głównego menu.
Menu OSD – iiyama E2209HDS
W iiyamie E2209HDS menu jest zbliżone do tego z B2206WS. Różni się szczegółami. Np. obniżenie mocy świetlówek w poszczególnych trybach ECO jest nieco inne: -7W, -12W lub -18W. Inaczej też działa tryb Automatic Contrast Reduction – zmiana kontrastu następuje natychmiast, w jednym kroku, a nie skokowo, jak na B2206WS. Przełączanie źródła sygnału jest bardzo dobrze przemyślane – aby je uaktywnić, trzeba przez dłuższą chwilę przytrzymać przycisk AUTO. Nie ma więc ryzyka, że użyjemy go niechcący, pozbawiając się na chwilę obrazu.
Menu OSD – Hyundai W220D
Menu w Hyundai wygląda ładnie, jest półprzezroczyste, dobrze rozplanowane i intuicyjne. Nie ma tu nadmiaru funkcji (np. korekcji gamma), ale nie zapomniano o tym, co niezbędne. Menu Audio pozwala na regulację natężenia dźwięku głośników, a także ustawienie poziomu basów, sopranów oraz balansu. Menu jest dostępne również w języku polskim. Można ustawić przezroczystość menu OSD (od 0 do 10), czy włączyć jego dwukrotnie większą wersję.
Monitor pozwala też na szybki wybór wejścia sygnału – służy do tego przycisk „góra” – kolejne wciśnięcia to kolejne źródła. Hyundai oferuje również rozbudowane ustawienia skalowania obrazu – 1:1, skalowanie z zachowaniem proporcji lub skalowanie na całą powierzchnię ekranu.
Menu OSD – BenQ
Menu OSD w BenQ wygląda wyjątkowo ładnie – przyozdobione cieniami, nowoczesne i bardzo czytelne. Wśród gąszczu funkcji znajdziemy np. „Ostrość” (od 1-5), o dziwo im wyższa, tym bardziej rozmazany obraz, czy możliwość włączenia trybu „Overscan” przy obrazie z wejścia sygnałowego HDMI.
Monitor obsługuje AMA (Advanced Motion Akcelerator), pozwalający na dodatkowe obniżenie smużenia. Jeśli chodzi o skalowanie, można ustawić tryb „Pełny” (skalowanie na całą powierzchnię ekranu) lub „Format Obrazu” (skalowanie z zachowaniem proporcji).