Zdjęcia
Tylnym aparatem wykonamy zdjęcia w rozdzielczości 2592×1936 px, czyli 5,02 Mpx (proporcje 4:3). Rozpoczynając test nie mieliśmy wielkich nadziei i oczekiwań odnośnie jakości obrazu rejestrowanego przez Lumię 620. Podeszliśmy do 5-megapikselowego aparatu z dużą rezerwą, traktując go jako dodatek do smartfona, którego przydatności nie należy przeceniać.
Zdjęcie z tylnej kamerki, słabe warunki oświetleniowe
Zdjęcie z tylnej kamerki z lampą
Tym większe było nasze zdziwienie, gdy okazało się, że aparat Nokii 620 radzi sobie naprawdę nieźle. Najbardziej zaskoczyła szczegółowość obrazu. Gdy robimy zdjęcia w dzień lub w warunkach dobrego oświetlenia wewnątrz budynku sensor Lumii nie ma tendencji do generowania nadmiernej ilości szumu – ani kolorowego, ani monochromatycznego. Dzięki temu algorytmy odszumiające nie muszą działać zbyt intensywnie, a to z kolei przekłada się na ładny, szczegółowy obraz.
Oczywiście szumy są widoczne, jednak w porównaniu do większości konkurentów z 5-megapikselowymi aparatami Nokia Lumia 620 spisuje się na medal. Drobne problemy pojawiały się jedynie z balansem bieli i odcieniami barw. Niekiedy obraz był zbyt czerwony, zwłaszcza, gdy fotografowaliśmy przy wykorzystaniu wbudowanej lampy LED-owej. Autofokus działał poprawnie.
Przedni aparat pozwala rejestrować fotki w rozdzielczości 640x480 px. Ich jakość jest słaba. Moduł ten nadaje się właściwie wyłącznie do prowadzenia wideokonferencji. W ustawieniach aparatu dokonamy korekty ekspozycji i balansu bieli, wybierzemy czułość ISO, proporcje obrazu, włączymy lub wyłączymy lampę LED w czasie ustawiania ostrości oraz wybierzemy jedną ze scen.
Zdjęcie z przedniej kamerki
Filmy
Na temat jakości filmów wiele napisać się nie da. Tylną kamerką nakręcimy klipy HD w rozdzielczości 1280×720 px, przy 30 kl./s i przepływności ok. 10 Mb/s. Ich jakość tradycyjnie zależy od oświetlenia – w dzień filmy prezentują się po prostu dobrze, natomiast wieczorem są raczej słabe. Autofokus działa wystarczająco dobrze. Co ciekawe radzi sobie nawet z obiektami oddalonymi zaledwie o kilkanaście centymetrów.
Przednia kamerka nadaje się do prowadzenia wideokonferencji przez Wi-Fi lub 3G, ale do kręcenia filmów zdecydowanie nie – obraz ma wymiary zaledwie 640×480 px. W ustawieniach nie znajdziemy niczego nietypowego. Zmienić możemy np. balans bieli, tryb pracy autofokusa i rozdzielczość nagrań.