ArcSoft SimHD
SimHD jest wtyczką do uniwersalnego odtwarzacza multimediów ArcSoft TotalMedia Theatre, która umożliwia wykorzystanie kart NVidii, przy… konwersji materiałów wideo.
Tym razem producent nie zdradza nam w jaki sposób CUDA wpływa na przyśpieszenie obliczeń, ale informuje, że dzięki tej technologii użycie CPU przy konwersji spada średnio z 80% do 15%.
CyberLink Power Director 7
Przegląd aplikacji korzystających z NVidia CUDA kończymy (a to niespodzianka) na programie do obróbki filmów. CyberLink PowerDirector 7 dzięki wsparciu CUDA potrafi przyśpieszyć konwersję materiałów wideo oraz szybsze renderowanie efektów. Producenci za pomocą platformy testowej, na którą składał się komputer wyposażony w procesor Core 2 Duo 2,66 GHz oraz kartę graficzną GeForce 9600 GT i pracujący pod kontrolą Windows XP, stwierdzili bezsporną przewagę tej technologii.
Co więcej, wykorzystanie CUDA w tym programie przynosi zwiększenie efektywności pracy CPU, przy jego równoczesnym mniejszym obciążenie.
PowerDirector 7 pozwala dobrze wykorzystać też zasoby sprzętowe CPU, czego przykładem może być optymalizacja pod procesory Core i7. Więcej informacji na temat wykorzystania CUDA w CyberLink 7 można znaleźć na stronie producenta.
Cyberlink MediaShow Espresso
Firma Cyberlink nie ograniczyła wsparcia dla CUDA dla jednego produktu. Dzięki temu MediaShow Espresso może konwertować cyfrowe filmy do formatów zgodnych z różnymi urządzeniami przenośnymi, takimi jak iPod, iPhone czy PSP do 10 razy szybciej.
Do narzędzi wykorzystujących CUDA należy też dodać kodec wideo CoreCodec CoreAVC High Definition H.264. Wersja trial umożliwia testowanie go przez 14 dni i można ją pobrać w tym miejscu.
Z kodowania formatu H.264 za pomocą CUDA korzysta także Adobe Premiere Pro CS4.
Jak widać chętni do wykorzystania mocy tkwiącej w kartach graficznej NVidii mogą na razie zająć się obróbką filmów, bądź… pograć w gry ze wsparciem dla NVidia PhysX. A co w tym momencie ma do zaoferowania ATI/AMD?