TOP-3 Trendy w akcesoriach dla smartfonów. Pozwolą wygodniej pracować, lub zmienić smartfon w stanowisko do pracy.
Już nic nie stoi na przeszkodzie, aby do smartfona podłączyć klawiaturę, myszkę, duży monitor i zewnętrzny dysk twardy. Tegoroczne, topowe modele dysponują mocą porównywalną z niektórymi miniPC, a to oznacza, że można je potraktować jak biurkowy komputer.
Wydajny smartfon to przecież nic innego jak mini komputer, który może posłużyć do stworzenia mobilnego mini stanowiska pracy. Lecz aby praca była komfortowa i przyjemna, warto wykorzystać kilka dodatkowych akcesoriów.
TOP-3 Trendy: akcesoria do smartfonów
♦ Stacja dokująca zmieniająca smartfon w miniPC
♦ Zewnętrzny dysk WiFi na dane
♦ Małe zgrabne klawiatury do smartfona
* Wszystkie trendy umieściliśmy w jednym magazynie dostępnym na ISSUU
Klawiatura w kieszeni marynarki
Przez naszą redakcję przewinęło się wiele ciekawych urządzeń, ale jak dotąd tylko jeden projekt klawiatury oferuje idealne połączenie kompaktowych wymiarów i zadowalającej ergonomii. Universal Foldable Keyboard po złożeniu jest niewiele większa od 5 calowych smartfonów, idealnie mieści się w kieszeni, a jednocześnie po rozłożeniu jest na tyle duża, że pisanie na niej jest przyjemne.
Niezwykle ciekawie i futurystycznie prezentował się projekt Epic firmy Celluon. Wiązka lasera wyświetla klawiaturę na płaskiej powierzchni, rozpoznając położenie palca, przenosi na ekran wybraną literę. Niestety urządzenie bywa mało dokładne, co skutkowało irytacją, a w efekcie pisanie jest mniej wygodne niż na ekranie smartfona. Dopóki producenci nie poprawią kilku mankamentów, nie spodziewajmy się laserowego szaleństwa w tym roku.
Wszystko wskazuje na to, że w tej kategorii sprzętu trendem nadal pozostaną klasyczne technologie, jedynie ze szczyptą pomysłowości.
Stacje dokujące
Projekty Microsoft Continuum i Samsung Dex, podejmują próbę stworzenia nowego trendu, stacji dokującej zamieniającej smartfon w mini komputer i tworzącej z jego udziałem klasyczne stanowisko do pracy.
Samsung Dex - skrót od słów Desktop Experience. To mała stacja dokująca wyposażona w złącze wideo HDMI, dwa porty USB i port sieciowy LAN.
Stacja taka pozwala podłączyć klawiaturę, myszkę oraz monitor i wygodnie pracować na dużym ekranie. Zobacz nasze testy i recenzje DeX Station.
Odpowiednio wysoka wydajność, a taką bez wątpienia oferują nowe smartfony Galaxy S8, zapewnią płynność i szybkość odpowiednią do przyjemnego korzystania z aplikacji biurowych. Można zatem używać edytora tekstu, edytora prezentacji, arkusza kalkulacyjnego, poczty email, przeglądać strony internetowe, prowadzić konferencje telefoniczne lub wideo. Całość działa porównywalnie z klasycznym komputerem o standardowej wydajności.
Miejsce na dodatkowe dane
Smartfon jako komputer biurowy, wyposażony jedynie w 16~20GB miejsca na dane, wydaje się średnim pomysłem (tyle miejsca realnie zostaje nam z fabrycznych 32GB, po zainstalowaniu wszystkich aplikacji). Producenci smartfonów pozbawiają swoje urządzenia złącza dla kart microSD, odbierając nam w ten sposób najprostszą z możliwości rozszerzenia pamięci na dane.
Trendy skłaniają do trzymania danych w chmurze, ale przeszukiwanie i przesyłanie większej ilości danych z chmury, nawet przy relatywnie szybkim połączeniu 4G, może być niewystarczająco szybkie, a już na pewno dość kosztowne.
W tej sytuacji najbardziej oczywistym rozwiązaniem jest użycie dodatkowego, zewnętrznego dysku twardego z łącznością bezprzewodową WiFi. Niewielki, 2.5 calowy dysk może oferować pojemność nawet do 3TB, a wbudowany akumulator zapewni do 10 godzin ciągłego działania. Taki dysk może nawet pozostawać bezpiecznie zamknięty w torbie, a i tak będziemy mieć szybki i łatwy dostęp do przechowywanych na nim danych.
W tematyce smartfonów polecamy również:
Komentarze
2