Według deklaracji producenta Asus Eee Pad Slider potrafi odtworzyć następujące formaty multimedialne:
Obsługiwane formaty audio | Obsługiwane formaty wideo |
|
|
Wybór formatów do obszernych nie należy, więc aby obejrzeć ulubiony film zapewne będziemy musieli go przekonwertować do formatu M4V (np. za pomocą darmowego programu Handbrake). Do deklarowanej listy rozszerzeń dorzucamy jeszcze popularny format bezstratnej kompresji dźwięku FLAC, który otwierał się szybko i bezbłędnie.
Odtwarzanie audio
Interfejs plików audio podzielony został na kilka ekranów. Pierwszy z nich pozwala na wybranie interesującego nas albumu. Okładki wyświetlają się w postaci rzeki, przypominającej nieco Apple Cover Flow. Animacje wykonują się płynnie, a zawartość albumów ładuje się błyskawicznie.
Po wybraniu albumu na ekranie wyświetla się lista utworów w nim zawartych, wraz z podglądem okładki, nazwą wykonawcy, albumu i oczywiście samych utworów. W dolnej części interfejsu wyświetla się pasek z linią czasu oraz podstawowymi przyciskami – skok w przód i w tył oraz odtwarzanie/pauza (przewijamy korzystając z linii czasu).
Trzecim i ostatnim ekranem jest główny interfejs odtwarzacza, gdzie wyświetlane są dane dotyczące utworu wraz z okładką albumu. U dołu ponownie widoczna jest linia czasu i podstawowe przyciski, a dodatkowo mamy też możliwość włączenia powtarzania (jeden utwór, wszystkie, losowo).
Miniaturowy odtwarzacz pojawia się też w obszarze powiadomień, w prawym dolnym rogu interfejsu (po kliknięciu na ikonkę słuchawek lub na zegar).
Jakość dźwięku jest przyzwoita, pod warunkiem oczywiście, że słuchamy go za pomocą dobrych słuchawek. Wbudowany głośnik nadaje się co najwyżej do czatów głosowych lub odtwarzania filmów.
Odtwarzanie wideo
Odtwarzacz wideo jest typowy dla Androida, czyli minimalistyczny. Możliwe jest tylko odtwarzanie, pauzowanie i przewijanie filmu. Procesor Nvidia Tegra 2 teoretycznie oferuje możliwość odtwarzania plików w rozdzielczości 1920x1080 px. Otwierane filmy Full HD skalowały się prawidłowo, ale niestety zauważyliśmy objawy lagowania (choć zaznaczyć warto, że trochę mniejsze niż w Transformerze i dużo mniejsze niż w Xoomie).
Wszystkie pliki MPEG4 do rozdzielczości natywnej dla ekranu (1280x800 px włącznie) odtwarzały się idealnie płynnie i bez żadnych problemów.
Na pokładzie tabletu wyposażonego w Androida nie mogło zabraknąć też aplikacji do obsługi YouTube. Ta sprawuje się dobrze – interfejs jest przyjemny dla oka, funkcjonalny, a galerie filmów ładują się szybko nawet jeśli korzystamy z sieci komórkowej.
Ciekawostki
Asus Eee Pad Transformer oferuje dostęp do prostego, ale komfortowego w użytkowaniu menadżera plików. Jeśli do urządzenia podepniemy pendrive'a lub kartę microSD, odpowiednia ikonka pojawi się na dolnym pasku powiadomień Androida 3.1.
Po kliknięciu na nią wyświetli się małe okienko z informacją, np. „Włożona zewnętrzna pamięć masowa – USBdisk1”, oraz dwiema ikonkami. Jeśli klikniemy na ikonę folderu, przejdziemy do samego menadżera plików, a po kliknięciu drugiej ikonki (z małym czerwonym iksem) nastąpi bezpieczne usunięcie pamięci z systemu.
Pliki możemy kopiować, wycinać, usuwać, wklejać oraz oczywiście otwierać. Aplikacja pozwala na uzyskanie szybkiego dostępu do plików zawartych w pamięci masowej oraz zarządzanie ilością zapełnionej przestrzeni.