Systemy operacyjne

Zakładanie konta w Windows Live

przeczytasz w 2 min.

Wielkie koncerny znane nam dotychczas z pojedyńczych usług typu system operacyjny czy wyszukiwarka, zmieniły się w ostatnich latach w prawdziwe kombajny oferujące setki internetowych (i nie tylko) usług. Na całe szczęście w porę zdecydowano też o ujednoliceniu ich w ramach jednego konta, dzięki czemu nie musimy pamiętać haseł do przeróżnych usług, a na dodatek możliwa jest ich współpraca i wzajemne uzupełnianie. Czymś na kształt takiego właśnie systemu w świecie Microsoftu jest coraz częściej konto Microsoft, do niedawna powszechnie określane mianem konta Windows Live.

Jedno konto założone w ramach usługi Windows Live daje nam dostęp do stale rosnącej palety usług firmy Microsoft, między innymi nowoczesnej poczty Outlook.com, do wykorzystywania narzędzi takich jak SkyDrive, narzędzia pakietu Office działające w chmurze, Kalendarz, współpracę z mobilnymi systemami operacyjnymi Windows, synchronizacja aplikacji czy chociażby usługami skoncentrowanymi wokół konsoli Xbox 360. To także centrum dowodzenia naszymi kontaktami telefonicznymi i innymi danymi z urządzeń mobilnych i stacjonarnych.

W związku z tak bogatą ofertą usług, okoliczności założenia konta Microsoft można napotkać w wielu miejscach internetu i oprogramowania Windows. Oto krótki poradnik jak założyć swoje pierwsze konto Microsoft.

Rejestracja przez internet

Bezpieczne założenie konta w usłudzie Windows Live jest możliwe za pośrednictwem strony internetowej https://signup.live.com. Witryna korzysta z protokołu https, dzięki czemu możemy mieć pewność co do tego, że nasze informacje nie dostaną się w niepowołane ręce podczas przesyłania ich na serwery administratora usługi.

W ramach znajdującego się tam formularza uzupełniamy podstawowe dane osobiste. Mogą być one przydatne dla celów bezpieczeństwa, w przypadku zapomnienia hasła i próby odzyskania go lub różnych innych form zabezpieczenia tożsamości (na przykład próby dostępu osób trzecich).

W trakcie rejestracji możliwa jest rejestracja konta przy użyciu posiadanego już adresu e-mail lub stworzenie zupełnie nowego w adresie @hotmail.com lub @windowslive.com poprzez kliknięcie stosownej opcji pod polem, w którym wpisujemy dane dotyczące posiadanej poczty.

W kwestii hasła pozostawiona zostaje nam spora dowolność, za wyjątkiem typowych dla tego typu systemów ograniczeń. Nie może być ono krótsze niż 8 znaków, a także musi zawierać przynajmniej jedno dodatkowe utrudnienie z grona: duża litera, cyfra, symbol.

Szerokie zabezpieczenia na wypadek utraty danych do konta Microsoft oferują przypomnienie sobie stosownych danych za pośrednictwem telefonu komórkowego, alternatywnego adresu e-mail czy pytania pomagającego. Oczywiście im więcej tych funkcji skonfigurujemy, tym łatwiej będzie odzyskać nam dostęp do konta w przypadku nagłego zaniku pamięci. Warto zdecydować się na jedną z metod, pozostałe są fakultatywne.

Rejestrację potwierdzamy przepisaniem kodu zabezpieczającego, który potwierdza, że jesteśmy człowiekiem, a nie jakąś złośliwą maszyną. Wielkość liter podczas przepisywania kodu na chwilę obecną nie ma znaczenia (być może w przyszłości wprowadzony zostanie inny system uwierzytelniania).

Założone konto należy jeszcze zweryfikować za pośrednictwem podanego e-maila, a w konsekwencji możliwe będzie korzystanie z zarejestrowanego konta Microsoft. Samo w sobie nie stanowi jeszcze wielkiej atrakcji i narzędzia jako takiego, lecz wkrótce dostrzeżecie jego organizacyjne walory dzięki kojarzeniu go z kolejnymi usługami Microsoftu.

Rejestracja w Windows 8

Podczas pierwszego uruchomienia systemu Windows 8 na wszystkich dostępnych urządzeniach zostanie nam przedstawiona możliwość zalogowania się na już istniejące konto Microsoft (stworzone na przykład w ramach powyższego poradnika) lub utworzenie zupełnie nowego. Choć pole rejestracji będzie miało nieco inny wygląd, dostosowany do możliwości interfejsu Windows 8, to jednak procedura rejestracji będzie mniej więcej taka sama jak ta dla wersji webowej, opisana powyżej.

Również w istniejącym systemie możliwe jest utworzenie konta Microsoft poprzez dodanie nowego użytkownika. W tym celu otwieramy nasz profil, a następnie w zakładce "Użytkownicy" korzystamy z opcji "dodaj konto". Dalsza procedura jest taka sama jak powyżej.

Polecamy:
Synchronizacja ustawień systemu Windows 810 trików i sztuczek do Windows 8, których możesz nie znaćSkróty klawiaturowe w Windows 8
Synchronizacja ustawień systemu Windows 810 trików i sztuczek do Windows 8, których możesz nie znaćSkróty klawiaturowe w Windows 8

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    meatinaplasticsack
    5
    Niby takie oczywiste, ale jak się nad tym zastanowić... komuś się może przydać. Na przykład gdyby moja (już nie tak)młoda mama kupiła sobie laptopa z Win8 przez przypadek. ;)
    • avatar
      Konto usunięte
      1
      Jak zmuszaja zal...
      • avatar
        Konto usunięte
        1
        Hehe, to jeszcze niektórzy nie wiedzą, że seria artykułów i poradników Microsoftu na benchmark.pl to po prostu marketing?

        BTW nie widzę w tym nic złego, ale warto byłoby o tym na początku wspomnieć.
        • avatar
          Konto usunięte
          0
          Komu to potrzebne a tak zapominałem nawet kalendarz jest o szok muszę to mieć maże o tym aby zmarnować swój czas na kolejnym wszystko mającym społecznościowym syfie (to był sarkazm jak by kto nie wiedział)
          • avatar
            COD418
            0
            Tak myślałem że to napiszesz. Ale wiesz to artykuł raczej kierowany do nas czytelników i takie coś jeszcze na slider dali. Ale dla osób mało znających się to morze pomóc. Dodam jeszcze to, że jak poradziliśmy sobie z rejestracją tutaj to chyba wszędzie sobie poradzimy. :-)
            • avatar
              kitamo
              0
              To jeszcze czekam na artykul o przywracaniu systemu.
              • avatar
                mail_papieza
                0
                Przypominam:
                Do internetu przeciekł 22-stronnicowy podręcznik, przygotowany przez Microsoft dla organów ścigania. W podręczniku Microsoft opisuje jakie dane dotyczące użytkowników zbiera i wyjaśnia jak łatwo policja może “monitorować” internautów za pomocą serwisów takich jak Hotmail, MSN, Office Live a nawet Xbox Live.
                Więcej:
                http://niebezpiecznik.pl/post/wyciek-co-microsoft-udostepnia-policji/

                Witaj!

                Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
                Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

                Połącz konto już teraz.

                Zaloguj przez 1Login