LG zaprezentowało 23-calowy panel ciekłokrystaliczny z matrycą typu IPS. Najciekawszą cechą nowego produktu jest częstotliwość odświeżania na poziomie 240 Hz.
Na wstępie należy podkreślić, że LG nie sprecyzowało dokładnie, w jaki sposób osiągnięto wspomnianą częstotliwość odświeżania. Według dostępnych informacji osiągnięto ją poprzez połączenie szybkiej matrycy, o odświeżaniu na poziomie 120 Hz, ze specjalnym systemem podświetlenia, tzw. scanning backlight. Działa on na zasadzie bardzo szybkiego wyłączania i włączania podświetlenia wyświetlacza. W efekcie podnosi to kontrast, a także umożliwia osiągnięcie dużej płynności wyświetlanego obrazu poprzez eliminację smużenia.
Panele tego typu stosowane są w powszechnie w dużych telewizorach o przekątnej powyżej 40 cali. Teraz LG zastosowało tę technologię w „niewielkich” ekranach LCD przeznaczonych dla masowego użytkownika. Na początek będzie to 23-calowy panel wykorzystujący technologię IPS (In-Plane Switching), która gwarantuje doskonałe kąty widzenia i bardzo dobre odwzorowanie kolorów. Rozdzielczość monitora zbudowanego z wykorzystaniem tej matrycy wyniesie 1920 x 1080 pikseli, a jego czas reakcji 8 milisekund.
Źródło: oled-display
Polecamy artykuły: | ||
Fotogaleria: obudowa jakiej jeszcze nie było | TOP-10: Monitory | GeForce GTX 580 - najszybsza w rodzinie |
Komentarze
15A tak serio to nie rozumiem, komuś w ogóle to potrzebne? Jeszcze niedawno dobry TV miał 100 Hz, a teraz kupić taki co nie ma 200 to wstyd... do pewnego poziomu ok, smużenie jest mniejsze, ale teraz to paranoja jakaś, nie wiem kto się jara tymi cyferkami.
Marketing, marketing, marketing.
Tutaj dowiedziałem się czym jest "blacklight".
Bardzo mi się to podoba, niech inny autorzy biorą przykład z tego Pana. Oczywiście plusik. ;*
pasuje też wiedzieć o czym się pisze i głupot nie wypisywać, jak może mieć 240 HZ skoro przy odświeżaniu co 8ms może odświeżyć obraz 125 razy na sekundę, coś trzeba poprawić